13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ ۱۰:۵۶:۲۸
کد مطلب:  1267483
#آینه_خدمت #قسمت_دوم مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان:
ساخت ۴۵۴ کلاس درس با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال در خوزستان/پوشش بیش از ۸۰ هزار دانش آموز خوزستانی در پایگاه های اوقات فراغت*

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به روند اجرایی ساخت ۱۰۶ پروژه در قالب ۴۵۳ کلاس درس خوزستان، اظهار کرد: بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال برای اجرایی شدن این پروژه ها اختصاص یافته است. ۷۴۴ پایگاه بالغ بر ۸۰ هزار و ۵۶۰ دانش آموز خوزستانی را تحت پوشش برنامه های طرح اوقات فراغت قرار می دهند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، کورش مودت روز چهارشنبه ۵ شهریورماه ۹۹ با اشاره به راهبردهای مجموعه تعلیم و تربیت استان برای ارتقای شاخص های کیفی آموزش در استان؛ خاطرنشان کرد: توسعه کمی و کیفی آموزش های فنی حرفه ای و ترویج مهارت آموزی در بین دانش آموزان از برنامه های اولویت دار مجموعه آموزش و پرورش استان است بر همین اساس ساخت ۱۸ آموزشگاه کاردانش و ۷ هنرستان فنی و حرفه ای در دستور کار قرار گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به اثربخشی اجرای طرح آجر به آجر در خوزستان، توضیح داد: این طرح با هدف جمع آوری کمک های خرد مردم  به امر مدرسه سازی اجرایی شده است. اجرایی شدن ۱۰۶ پروژه در قالب ۴۵۳ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال، ساخت ۸ پروژه در قالب ۵۰ کلاس درس توسط گروه های جهادی از برکات اجرای طرح آجر به آجر در خوزستان است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس بالغ بر ۳۵۰ پروژه دولتی نیمه در قالب ۱۵۰۰ کلاس درس در دست اجرا دارد. همچنین ۳۵ پروژه در قالب ۲۰۰ میلیارد تومان نیز در حال ساخت است. در مجموع روند ساخت ۳ هزار و ۳۳۲ کلاس درس در خوزستان در حال انجام است.

مودت در عین حال با اظهار اینکه استان خوزستان جز ۳ استان برتر کشور در شاخص جذب مشارکت خیرین مدرسه ساز است؛ توضیح داد: در سال گذشته بالغ بر یک هزار و ۳۳۱ کلاس در استان به بهره‌برداری رسید که ۴۵ درصد هزینه ساخت این کلاس‌ها را خیرین مدرسه‌ساز تقبل کرده بودند.

وی همچنین با اشاره به راه اندازی استودیو تخصصی آوای مدرسه جهت تولید محتوای آموزشی برای دانش آموزان خوزستانی توضیح داد:  این استودیو با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال در محل اداره کل آموزش و پرورش خوزستان راه اندازی شد و با همت دبیران برتر خوزستانی محتوای تخصصی آموزشی جهت استفاده دانش آموزان بر روی سایت آپارات قرار گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه با اشاره به فعالیت ۷۴۴ پایگاه اوقات فراغت تابستانه در استان خوزستان؛ تصریح کرد: بالغ بر ۸۰ هزار و ۵۶۰ دانش آموز خوزستانی تحت پوشش برنامه های غیرحضوری این پایگاه های تابستانه قرار دارند‌ همچنین ۱ هزار و ۳۵۷ مدرسه لازم التوجه در استان به صورت ویژه از خدمات این طرح بهره خواهند برد‌.

مودت در پایان یادآور شد: افزایش ضریب نفوذ شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) یکی از برنامه های اولویت دار مجموعه تعلیم و استان است. بر همین اساس و با همکاری اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان و با استفاده از ظرفیت قانونی ماده ۶۹ قانون برنامه ششم توسعه در راستای توسعه مدارس روستایی بالای ۲۰ خانوار و مدارس شهری زیر ۲۰ خانوار؛ زیرساخت اینترنتی بالغ بر ۳ هزار و ۵۰۵ مدرسه شهری و ۳ هزار و ۲۳۳ مدرسه شهری تامین خواهد شد تا دانش آموزان بتوانند به راحتی از شبکه شاد استفاده کنند.

به اشتراک بگذارید :