23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ ۰۹:۳۲:۲۶
کد مطلب:  1267319
سرپرست معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
سواد زیربنای توسعه کشور است

سرپرست معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران  گفت: سوادآموزی، تنها به خواندن و نوشتن و حساب کردن منحصر نمی شود، بلکه تلاشی در راه تطبیق افراد بی سواد با محیط و جهان اطراف خود و دنیاست که همواره دچار تغییر و تحول است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، زینالی سرپرست معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران  در جلسه شورای سواد آموزی با اشاره به اینکه سواد، زیربنای توسعه است گفت: در هیچ کشوری توسعه مطلوب اتفاق نخواهد افتاد، مگر اینکه مسایل دانش آموزی، یعنی آموختن دانش و یادگیری تا مقطع دانشگاه تداوم پیدا کند.

وی افزود: پایه و اساس توسعه هر کشور، به میزان سوادآموزی آن بستگی دارد چرا که سواد آموزی، وسیله برقراری ارتباط به معنای گسترده آن است یا به عبارت دیگر، قوی ترین وسیله ارتباط با دنیای خارج به شمار می آید.

  زینالی با تاکید بر اینکه ورود فن آوری های جدید ضرورت داشتن توانایی خواندن و نوشتن بیش از پیش افزایش داده است ، اظهار داشت:  برخورداری از سواد اولین شرط ورود به گفتگو و برقراری ارتباط با جوامعی است که به هم پیوند خورده اند و مسیر دستیابی به مشارکت اجتماعی، فرهنگی، مهارت اندوزی و خود کفایی خواهد بود.

این مقام مسئول سطوح دیگر سواد همچون سواد رسانه ای را به عنوان یکی از نیازهای عصر امروز والدین در برخورد با فرزندان دانست و افزود:  با توجه به خللی که ویروس کووید 19 در جوامع بین المللی ایجاد نموده است نگاه ها به سمت و سوی سواد رسانه ای معطوف گشته و با برنامه ریزی مناسب در وزارت آموزش و پرورش شبکه ملی شاد با شدّت و دقت راه اندازی و جهت ارائه خدمات آموزشی سرعت گرفته است.

وی ادامه داد: زمانی می توانیم سخن از با سوادی به میان آوریم که در سواد خواندن و نوشتن به عنوان حداقل سواد در دنیای امروز به طور کامل دست یافته باشیم.

زینالی ضرورت نظارت بر روند ثبت نام و تخصیص حجم ابلاغی سال تحصیلی 1400 ـ 1399 به مناطق تابعه را از اولویت ها بر شمرد و خاطر نشان کرد: با توجه به فعالیت های مهارت آموزی در مراکز یادگیری محلی، تأسیس مراکز یادگیری محلی و مهارت آموزی سوادآموزان در شهرستانها را مورد توجه است و مجوز برای افتتاح مراکز یادگیری محلی در شهرهای دماوند، چهاردانگه و قرچک داده شده است.

 

به اشتراک بگذارید :