24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ ۱۰:۱۲:۴۱
کد مطلب:  pLcML8hS
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در همایش خیرین مدرسه ساز عشایری تاکید کرد :
ضرورت ایجاد تسهیلات لازم برای تحصیل دانش آموزان عشایری

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: باید برای ادامه تحصیل دانش آموزان عشایری ، شرایط لازم را فراهم نماییم تا افرادی توانمند و توسعه یافته داشته باشیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس و به نقل از آموزش و پرورش عشایری،حمید رضا آذری در اولین جشنواره خیرین مدرسه ساز عشایری فارس گفت: یکی از خدمات مهمی که می توانیم  به یک دانش آموز عشایری ارائه دهیم این است که او  را به مدارس شبانه روزی بیاوریم و همه امکانات بهداشتی ، غذایی و علمی را در اختیار او بگذاریم تا به یک انسان توانمند و توسعه یافته تبدیل شود.

وی با بیان اینکه " اگر انسانی را که می تواند ،توانمند و توسعه یافته باشد ، بدون حمایت و برنامه  رها کنیم ، او را به یک انسان  انسان نیازمند  تبدیل کرده ایم .افزود: تربیت یک انسان توانمند همانند چشمه جوشانی است که دیگران نیز از آن سیراب می شوند.

مدیر آموزش و پرورش عشایری فارس نیز در این همایش گفت: قريب به ۷۰۰۰ دانش آموز مقطع  ابتدایی  در حوزه آموزش و پرورش عشیاری فارس مشغول به تحصیل هستند و در مقطع متوسطه نیز ۴۰۰۰ دانش آموز  ، در ۲۱ مرکز شبانه روزی عشایری حضور دارند.

  علی عسکر نجفی گفت:  حوزه فعالیت مدیر آموزش و پرورش عشایری فارس فراتر از  استان ،‌‌ در جنوب ایران و در استان های اصفهان، بوشهر، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد نیز  امتداد‌ دارد.

نجفی با اشاره به خدمات ارزنده مرحوم بهمن بیگی گفت:  استاد بهمن بیگی به گردن یکایک ما حق داشت و به همین خاطر این جشنواره را با نام وی مزین کردیم تا گوشه ای از زحماتشان را جبران کرده باشیم.

مدیر آموزش و پرورش عشایری فارس گفت: امیدوارم  با مشارکت انسان های خیّر در آموزش و پرورش عشایر، به سمت استانداردسازی مدارس قدم برداریم، چرا که تحصیل در فضای آموزشی کنوني همانند چادر در شرایط خاص، با توجه به شرایط اقلیمی، کار طاقت فرسایی است .

نجفی با اشاره به مشکلات موجود خاطر نشان کرد: برای رفع  مشکلات فضای آموزشی درمدارس عشایری ، نیازمند حمایت خیرین هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس نیز در این همایش گفت : خیلی مفتخرم که در یک خانواده عشایری متولد شده ام و امثال من هرچه داریم از اهداف بلند و توسعه گرایانه  استاد محمد بهمن بیگی است که با سیستم نوین و کارمد آموزشی مکتبش، خروجی آن در جای جای ایران منبع خیرو برکت شده است.

یداله رحمانی افزود: آنچه را که آموخته ایم برای پیشرفت و توسعه کشور بکار  می گیریم، چرا که هیچ لذتی بالاتر از این نیست که به زیر ساخت آموزشی مناطق کم بضاعت کمک کنیم.

 وی  گفت: خیرین تا کنون  یکصد هزار کلاس درس را به آموزش و پرورش کشور اضافه کرده اند .

رحمانی با بیان اینکه "دولت خواسته اش توسعه و نوسازی مدارس است"  گفت:  با توجه به محورهای اقتصاد مقاومتی که درونزا بودن اقتصاد داخلی ،برونگرا بودن تولید ، مردمی کردن اقتصاد ،توجه به فعالیت های دانش بنیان ، توجه به بهره وری و کارایی در اقداماتی که می توانیم انجام دهیم، حمایت خیرین مدرسه ساز کمک شایانی به اقتصاد مقاومتی خواهد کرد.

گفتنی است در این جشنواره  که با حضور مقامات استانی، خیرین و جمعی از معلمین عشایری  برگزار  شد، از خیرین  مدرسه ساز ،حاجیه خانم رباب امامی ، فخرالاسادات توسل ، خلیل دهقان و منوّری تقدیر  شد.

به اشتراک بگذارید :