21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ ۰۸:۰۳:۰۴
کد مطلب:  1264159
مدیر آموزش و پرورش شهرستان کلات خبر داد:
کسب 4 مقام برتر کشوری در مسابقات فرهنگی، هنری توسط دانش آموزان شهرستان کلات

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کلات گفت: سه پروژه آموزشی یک کلاسه با اعتباری بالغ بر 900 میلیون تومان و یک پرو‌ژه آموزشی شش‌کلاسه ‌ با اعتباری بالغ بر ‌یک‌ میلیارد‌تومان در بهمن ماه سال ۹۸ به بهره برداری رسید، همچنین دو آموزشگاه‌ شش‌کلاسه با اعتباری بیش از دو میلیارد و 100 میلیون تومان در سال تحصیلی پیش رو به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، رمضان پروانه با اشاره به آغاز سال تحصیلی 1400-1399 با شعار سال سلامت جویی، مهارت ورزی، تحول آفرینی اظهار داشت:  نرخ پوشش تحصیلی این شهرستان 99 درصد می باشد و تا کنون ۹۵ درصد ثبت نام دانش آموزان در پایه اول ابتدایی انجام شده است.

وی با اشاره به ثبت نام هفت هزار و 977 دانش آموز در سال تحصیلی گذشته در سطح مدارس شهرستان اظهار داشت: 791 همکار فرهنگی در آموزش و پرورش کلات مشغول فعالیت می باشند و خوشبختانه برای سال تحصیلی آینده در مقاطع متوسطه با کمبود نیرو مواجه نیستیم ولی در مقطع ابتدایی تعداد ۲۵ معلم کمبود داریم.

پروانه با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در فضای مدارس در سال تحصیلی پیش رو اظهار داشت: با همت خیرین سلامت یار آموزش و پرورش، ۳۵ دستگاه ضدعفونی کننده هوشمند دست با هزینه ای بالغ بر ۲۵ میلیون تومان تهیه و در مدارس نصب شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کلات در خصوص وضعیت پروژه های عمرانی شهرستان اظهار داشت: سه پروژه آموزشی یک کلاسه با اعتباری بالغ بر 900 میلیون تومان و یک پرو‌ژه آموزشی شش‌کلاسه ‌ با اعتباری بالغ بر ‌یک‌ میلیارد‌تومان در بهمن ماه سال ۹۸ به بهره برداری رسید، همچنین دو آموزشگاه‌ شش‌کلاسه با اعتباری بیش از دو میلیارد و 100 میلیون تومان در سال تحصیلی پیش رو به بهره برداری خواهد رسید.

این مقام مسئول با اشاره به وضعیت بهسازی و تعمیر فضاهای آموزشی و پرورشی آموزش و پرورش شهرستان کلات با مشارکت خیرین نیک اندیش واداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان گفت: بالغ بر شش هزار متر ایزوگام مدارس شهرستان از جمله اقدامات بهسازی فضاهای آموزشی و پرورشی این شهرستان می باشد.

این مقام مسئول از آمادگی کامل آموزش و پرورش شهرستان برای بازگشایی مدارس در 15 شهریورماه خبر داد و گفت: با همت خیرین نیک اندیش و در راستای عدالت آموزشی، پک های لوازم التحریر ویژه دانش آموزان نیازمند، تهیه شده است و ان شاءالله تا قبل از آغاز سال تحصیلی پیش رو در اختیار این عزیزان قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم توجه به توسعه هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش گفت: در راستای برنامه توسعه متوازن،تا کنون  32  درصد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم شهرستان به رشته های شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش هدایت شده اند.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به توفیقات آموزش و پرورش کلات اظهار داشت: کسب ۲ مقام اول کشوری دوتار نوازی و گلیم بافی و ۲ مقام دوم کشوری گلیم بافی و جاجیم بافی از جمله توفیقات آموزش و پرورش کلات در سال تحصیلی 1399-1398 می باشد.

به اشتراک بگذارید :