25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ ۱۴:۳۹:۱۶
کد مطلب:  1263815
مدیر آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز خبر داد:
رشد 2 درصدی ثبت نام دانش آموزان در مدارس شهرستان

مدیر آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز گفت: تا این لحظه طبق گزارشات اخذ شده شاهد ثبت نام بیش از ۸ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی، حدود ۴ هزار دانش آموز در مقطع متوسطه اول و بیش از ۲ هزار دانش آموز در مقطع متوسطه دوم در سطح شهرستان هستیم.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، رضا رفسنجانی با اشاره به آغاز سال تحصیلی 1400-1399 با شعار سال سلامت جویی، مهارت ورزی، تحول آفرینی اظهار داشت: نرخ پوشش تحصیلی این شهرستان در مقطع ابتدایی ۹۸ درصد، در مقطع متوسطه اول بیش از 98 درصد و در مقطع متوسطه دوم بیش از 81 درصد می باشد.

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۶۱۰ کلاس درس فعال در قالب ۱۷۰ آموزشگاه در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹گفت: یک هزار و ۱۳۳ همکار فرهنگی در آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز مشغول فعالیت می باشند که با توجه به افزایش جمیت دانش آموزی در سال تحصیلی آینده پیش بینی می کنیم با کمبود ۱۲۰نیروی انسانی مواجه باشیم که این رقم نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، همچنین امسال نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد درخواست بازنشستگی کمتری داشته ایم.

رضا رفستجانی با بیان اینکه آموزش و پرورش طرقبه شاندیز برای سال تحصیلی آینده با افزایش حدود 2 درصدی ثبت نام در سطح مدارس رو به رو خواهد بود گفت: تا این لحظه طبق گزارشات اخذ شده شاهد ثبت نام بیش از ۸ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی، حدود ۴ هزار دانش آموز در مقطع متوسطه اول و بیش از ۲ هزار دانش آموز در مقطع متوسطه دوم در سطح شهرستان هستیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز در خصوص وضعیت پروژه های عمرانی شهرستان اظهار داشت: انعقاد تفاهم نامه برای احداث دو آموزشگاه نه کلاسه و شش کلاسه در روستای چاهشک، پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه فریده مکاری در مسکن فرهنگیان ناحیه ۴ طرقبه و پروژه یدالله خانی جاغرق با همت و مشارکت خیرین نیک اندیش و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز استان از جمله اقدامات عمرانی دستگاه تعلیم و تربیت در این شهرستان می باشد.

این مقام مسئول با اشاره به وضعیت بهسازی و تعمیر فضاهای آموزشی و پرورشی آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز با مشارکت خیرین نیک اندیش واداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان گفت: آموزش و پرورش شهرستان در قالب پروژه مهر بیش از ۲۵‌مورد بهسازی، تعمیر و تجهیز مدارس را داشته است، همچنین آسفالت یک هزار و 100 متر مربع از محوطه مدارس و ایزوگام مدارس به متراژ یک هزار و 400 متر مربع  از جمله اقدامات بهسازی فضاهای آموزشی و پرورشی این شهرستان می باشد.

رضا رفسنجانی کمبود نیروی انسانی، مشکلات ایاب و ذهاب همکاران و افزایش قیمت حامل های انرژی با توجه به پراکندگی جغرافیایی شهرستان، کمبود اعتبار برای اجرای برنامه های کیفیت بخشی آموزشی و همچنین استخدام نیروهای غیر بومی و عدم ماندگاری آنها در شهرستان را از جمله چالش های آموزش و پرورش  شهرستان طرقبه شاندیز دانست.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم توجه به توسعه هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش گفت: در راستای برنامه توسعه متوازن، قریب به 50 درصد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول تحصیل هستند.

مدیر آموزش و پرورش طرقبه شاندیز با اشاره به اینکه از اولین روزهای تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا، آموزش های مجازی در شهرستان آغاز شد، بیان کرد: تشکیل کمیته آموزش مجازی، طراحی بانک اطلاعاتی فضای مجازی، برگزاری وبینارهای آموزشی ویژه مدیران و معلمین و اجرای مسابقات مناسبتی در بستر فضای مجازی از جمله اقدامات آموزش و پرورش طرقبه شاندیز در دوران کرونایی بوده است.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به توفیقات آموزش و پرورش طرقبه شاندیز اظهار داشت: کسب رتبه برتر استان در بحث سواد آموزی، کسب عناوین برتر در مسابقات قرآن،عترت و نماز و مسابقات فرهنگی هنری،کسب عنوان سوم استان توسط سه نفر از دانش آموزان شهرستان در اولین جشنواره یاریگران زندگی، راه یابی یک نفر از دانش آموزان شهرستان به دهمین دوره مجلس دانش آموزی کشور و افزایش ۲۰ درصدی راه یافتگان به مرحله استانی مسابقات نوجوان خوارزمی از جمله توفیقات آموزش و پرورش طرقبه شاندیز در سال تحصیلی 1399-1398 می باشد.

به اشتراک بگذارید :