0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ ۰۸:۴۰:۱۱
کد مطلب:  1262953
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
قدردان جامعه پزشکی و فعالان عرصه سلامت هستیم

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش روز پزشک را به سپید جامگان عرصه سلامت تبریک گفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به اول شهریور ماه زادروز بوعلی سینا که از این روز به عنوان روز پزشک نامگذاری شده است ، گفت: باید در این روز قدردان جامعه پزشکی و فعالان عرصه سلامت باشیم.

وی در خصوص ارزش پزشکی افزود: هر اندازه موضوع علمی پر اهمیت و هدف آن مقدس تر باشد، آن علم هم از ارزش و اهمیت بیش تری برخوردار خواهد بود.

حسن پور موضوع دانش پزشکی را بدن انسان، و هدف آن تأمین سلامت و تندرستی آدمی دانست و تصریح کرد: اهمیت این موضوع از دیدگاه اسلام بر کسی پوشیده نیست؛ زیرا اسلام تا آنجا به سلامت انسان اهمیت می دهد که اگر تکلیف واجبی به تندرستی آدمی لطمه بزند، نه تنها انجام آن از نظر شرع لازم نیست، که در چنین شرایطی انجام آن حرام خواهد بود.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به زحمات ارزنده پزشکان در شرایط سخت و دشوار بیماری کرونا ، خاطرنشان کرد:امیدواریم بتوانیم با فرهنگ سازی در زمینه های سلامت و تندرستی  در مدارس قدردان تلاش های آنها در جامعه باشیم.

به اشتراک بگذارید :