14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ ۰۷:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1261603
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس تاکید کرد :
لزوم تهیه درسنامه برای دانش آموزانی که به فضای مجازی دسترسی ندارند

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس با تاکید بر جایگاه و نقش خطیر خانواده ها در تحقق آموزه های اسلامی و ایرانی گفت : تهیه درسنامه برای دانش آموزانی که به فضای مجازی دسترسی ندارند مهمترین رسالت معاونت آموزش ابتدایی فارس است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد فیاض پور در اولین جلسه اتاق فکر و هسته مرکزی آموزش خانواده های دانش آموزان دوره ابتدایی فارس در دوران شیوع کرونا ویروس ، با اشاره به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام (ص) در رابطه با بعثت ایشان برای اتمام و اکمال مکارم اخلاق گفت :  ترویج و اشاعه ارزش های اخلاقی  مهم ترین رسالت مربیان است .

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس با تاکید بر  جایگاه و نقش خطیر خانواده ها در تحقق آموزه های اسلامی و ایرانی گفت : با توجه به شیوع کرونا ویروس و به تبع آن رواج آموزش مجازی ، نقش دستیاری خانواده ها برجسته تر از قبل شده است  .

فیاض پور تهیه درسنامه برای دانش آموزانی که به فضای مجازی دسترسی ندارند را رسالت مهم معاونت آموزش ابتدایی فارس برشمرد.

رییس اداره آموزش پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی آموزش و پرورش فارس نیز با اشاره به اهمیت نقش خانواده در فرایند تعلیم و تربیت در سند تحول بنیادین ، همسویی خانواده ها با آموزگاران را امری لازم، ضروری و اجتناب ناپذیر در تحقق اهداف تعلیم و تربیت دانست.

فرحناز عمادی سال تحصیلی پیش رو را سالی خاص و در عین حال سخت دانست  و به اهمیت اضلاع فرایند یاددهی یادگیری متربیان به ویژه خانواده ها اشاره کرد .

رییس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس نیز گفت :  این روزها ارزش و اهمیت فعالیت خطیر معلمان بیشتر شده و   نقش خانواده ها به عنوان شریک مورد اعتماد نهاد آموزش و پرورش برجسته تر شده است .

عبدالحسین رحیمی با اشاره به اهمیت نقش معلمان پایه اول ابتدایی در آینده دانش آموزان ،از آمادگی حوزه کاری خود برای همکاری تمام و کمال با معاونت آموزش ابتدایی خبر داد.

رؤیا بادپر نیز به عنوان نماینده آموزگاران استان، به ضرورت پرداختن هر چه بیشتر به مهارت های خواندن، نوشتن و درک مطلب در پیشرفت تحصیلی تربیتی متربیان دوره ابتدایی اشاره کرد و گفت: تهیه کلیپ های صوتی و تصویری برای خانواده ها ، ابزاری تعاملی در راستای آموزش آنان است.

وی  همچنین به پژوهش های خود در زمینه تحقق آموزش مطلوب خانواده ها با استفاده از صوت و فیلم و تأثیر بیشتر آن نسبت به مطالب نوشتاری، اشاره کرد.    

 عضو هیأت علمی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شیراز، نیز گفت: تنها ابزار توانمندسازی آموزش است و مشارکت خانواده ها در تحقق اهداف تعلیم و تربیت منوط به توانمندسازی آنان است.

دکتر رحمت الله مرزوقی،  با اشاره به  تدوین ساز و کارهای هدفمند و نظام مند برای اجرای مطلوب فرایند آموزش خانواده ها ،گفت :  بزرگ ترین سرمایه اجتماعی نظام تعلیم و تربیت کشور خانواده ها و فرزندان آنان هستند.

وی به اهمیت بالفعل شدن تمامی ظرفیت های موجود در خانواده ها به منظور تحقق اهداف تعلیم و تربیت اشاره کرد و گفت :  شناسایی سرمایه های بالقوه خانواده ها مستلزم تدوین برنامه ریزی صحیح و علمی است.

عضو هیأت علمی دانشگاه شیراز در ادامه با اشاره به حجم عظیمی از منابع مادی و معنوی کشور که در راه تربیت فراگیران سرمایه گذاری می شود ، گفت: اصلی ترین معین نظام تعلیم و تربیت کشور خانواده ها هستند.

 وی همچنین تربیت یک فرد مسلمان عالم عامل جهان نگر را مأموریت اصلی نهاد آموزش و پرورش کشور دانست و به دو فضایی شدن زندگی افراد در دوران کنونی به عنوان امری اجتناب ناپذیر اشاره کرد  .

به اشتراک بگذارید :