23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ ۱۴:۵۱:۳۱
کد مطلب:  mmi2TklH
مدیر آموزش و پرورش ملارد :
نخستين مراسم گراميداشت روز جهاني باد برگزار شد

مدیر آموزش و پرورش ملارد از برگزاری نخستین مراسم گرامی داشت روز جهانی باد با هدف فرهنگ سازي و آشنايي كودكان و اوليا آنها با انرژي های پاک در این منطقه خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مدیر آموزش و پرورش ملارد گفت : این برنامه براي نخستين بار درشهرستان ملارد به مناسبت گرامي داشت روز جهاني باد با همكاري آموزش و پرورش، شهرداري، انجمن انرژي ايران و سازمان جهاني باد اجرا شد.

وی افزود : اين مراسم با هدف فرهنگ سازي و آشنايي كودكان و اوليا آنها با انرژي پاك، تجديدپذير و ارزان باد در بوستاد مادر مارليك برگزار شد  و 300 دانش آموز به همراه اوليا و مربيان خود در اين مراسم شركت کردند.

قادری تفرشی ادامه داد : از دیگر برنامه های اجرا شده در این روزنقاشي همگاني، امضا طومار در حمايت استفاده از انرژي باد، پرواز بادبادك ها و پاك سازي محيط زيست بود که همگی در جهت آشنایی هر چه بیشتر دانش آموزان و اولیا آنان با انرژی های تاثیر گذار در محیط زیست  و نقش آنها در زندگی صورت پذیرفت .

گفتنی  است ،26  خرداد (15 ژوئن) روز جهاني باد نام گذاري شده است و برنامه هاي مختلفي در سراسر جهان براي گرامي داشت اين روز برگزار مي شود.،اما به دليل تعطيل شدن مدارس و پايان سال تحصيلي مراسم روز جهاني باد در آخرين روز ارديبهشت ماه برگزارشد.

به اشتراک بگذارید :