23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ ۰۹:۱۰:۰۰
کد مطلب:  faiWvTIl
مدیر آموزش و پرورش ناحیۀ یک ری در دیدار با خانواده معظم شهدا:
خانواده معظم شهدا بر گردن ملت ایران حق بزرگی دارند

در راستای تجلیل از خانواده معزز شهدا و ایثارگر و اجرای طرح سپاس مدیر آموزش و پرورش ناحیۀ یک ری با 150 خانواده شهید و ایثارگر دیدار کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، بهروز نصیری، مدیر آموزش و پرورش ناحیۀ یک ری، تجلیل از خانواده معزز شهدا را از کوچک‌ترین وظایف مردم و مسؤولان بر شمرده و گفت: طرح سپاس به عنوان تقدیر و سپاس گزاری از ایثار و از خودگذشتگی شهدا و ایثارگران و خانواده والامقام آنان تلقی می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری طرح سپاس را اثری ماندگار در اذهان خانواده شهدا و ایثارگر عنوان کرد و تجلیل از خانواده معزز شهدا و ایثارگران را وظیفه مردم و مسؤولان دانسته و افزود: خانواده معظم شهدا بر گردن ملت ایران حق بزرگی دارند که سپاس‌گذاری از آنان به عنوان یک رسالت و وظیفه شرعی و انسانی بوده و بر انجام آن برای آحاد مردم امری واجب و ضروری محسوب می شود و مربوط به یک روز و هفته و زمان مشخص شده نیست.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری، طرح سپاس را از مطالبات مقام معظم رهبری برشمرد و تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب خطاب به مدیران بنیاد شهید فرمودند شما به نمایندگی از مجموعه‌ نظام جمهوری اسلامی، در مقام سپاس گذاری و در کنار مجموعه‌ای قرار می‌گیرید که اعضای بدن خود و بهترین عزیزانشان را در دفاع از انقلاب اسلامی نثار کرده‌اند؛ پس این امر نه تنها تکلیف سازمانی بلکه یک تکلیف همگانی به شمار می‌رود.

نصیری با اشاره به اینکه امید است این طرح به صورت یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود و همه مردم در آن شرکت نمایند، اظهار داشت: پدران و مادران شهدا از سرمایه داران بزرگ مملکت ایران به حساب می‌روند امید است بتوانیم با این برنامه تا حدودی قدردانی خود را از خون پاک شهدا و خانواده مکرم آنان ادا کنیم.

وی در خصوص دستاوردهای طرح سپاس گفت: با بسیج شدن تمامی مدیران و مسئولین برای انجام طرح سپاس خاطره خوشی در ذهن خانواده های ایثارگر می ماند و همچنین خانواده های ایثارگر این موضوع را که هرگز زحماتشان در نظام اسلامی کوچک شمرده نمی شود و از یاد نخواهد رفت لمس می کنند.

شایان ذکر است طرح سپاس از تاریخ 25 لغایت 31 اردیبهشت در سطح شهرستان ری اجرا شد که در این طرح مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک ری به همراه مسئولین، مدیران، معلمین  و دانش آموزان از 150 خانواده شهید، جانباز و ایثارگر بازدید به عمل آوردند.

به اشتراک بگذارید :