23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ ۱۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  THGeprpU
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
فارسی زبان توحیدی است که هیچ گاه به شرک آلوده نشده است

همایش زبان فارسی ، طوفان ها و ترفندها با حضور میررضا شفیع پور، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در شهر قدس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، همایش زبان فارسی، طوفان ها و ترفندها درسالن باقرالعلوم(ع) شهرستان قدس و با حضور معاون آموزش متوسطه و رئیس گروه آموزش متوسطه اداره کل، مدیر و معاونین آموزش و پرورش شهرستان قدس و جمعی از مسئولین شهرستان و با شرکت سرگروه ها و نخبگان درس ادبیات فارسی شهرستانهای استان تهران برگزار شد.

میررضا شفیع پور، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در این همایش گفت: ادبیات فارسی زبان عشق است و درآثاربزرگان ادب فارسی اثری از خشونت و کشتار و ... دیده نمی شود و اگر فردوسی اشعار حماسی دارد جنبه دفاعی آن رخ نموده است.

شفیع پوردر ادامه گفت: اولین منشورحقوق بشر که توسط کورش کبیر انتشار یافته و سر در سازمان ملل را آراسته برگرفته از ادب فارسی است.

وی زبان فارسی زبان توحیدی است که هیچ گاه به شرک آلوده نشده است در حالی که زبان هایی مثل عربی و یونانی نمادهایی از شرک در آن یافت می شود.

به اشتراک بگذارید :