27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ ۱۳:۳۷:۵۶
کد مطلب:  wevll98b
معاون آموزش ابندایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
پرسش گری برخاسته از روح تعالی طلب انسان است

مراسم تجلیل از منتخبین پروژه های علمی دانش آموزی با حضور احسانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در کانون فرهنگی هنری شهدای پاکدشت برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت : ا با توجه به آیات کلام الله مجید ،اهمیت علم و پرسشگری آمیخته با سرشت و فطرت انسانی است و ذهن حقیقت جوی آدمی را وادار می کند درباره آنها پژوهش نماید

احسانی با اشاره  بر نقش تفکر و تدبر درباره جهان آفرینش اظهار داشت : پرسشگری گذر از جامعه سنتی به جامعه متجدد است  و در سیاست و اجتماع در واقع تقلای ذهنی برای نظارت بر جهان و پرهیز از استبداد زدگی است .

این مقام مسئول با تاکید بر این که معلمان باید هنر پرسشگری سقراطی را در شیوه های تدریس خود به کار گیرند،تصریح کرد : پرسشگری در شیوه زندگی اعلام عدم رضایت کامل شخص از زندگی روزمره همراه با مصرف گرایی و لذت جویی است و در حقیقت پرسشگری برخاسته از روح تعالی طلب انسان است .

گفتنی است در این مراسم از  240 دانش آموز برگزیده استانی و 80 معلم راهنما و 20 راهبر منطقه ای جابر و کارشناسان و معاونین آموزشی تقدیر به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :