13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ ۲۰:۵۰:۱۳
کد مطلب:  1252969
زهرا مظفر مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات در جلسه مشترک شورای معاونین اداره کل و ادارات شهرستانها و مناطق استان سیستان و بلوچستان
در شرایط دفاع از جبهه آموزشی ،علمی، فرهنگی و تربیتی هستیم و این فرصت در اختیار تک تک ماست تا با همدلی و هم افزایی از تهدیدها به عنوان یک فرصت بهره گیری نماییم.

.

 آموزش وپرورش و مدارس  برای آغاز سال تحصیلی جدید از 15 شهریور آمادگی دارند.

زهرا مظفر مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به  شکایات وزارت در جلسه مشترک شورای معاونین اداره کل و  ادارات شهرستانها و مناطق استان سیستان و بلوچستان از آمادگی مدارس برای  شروع سال تحصیلی جدید از 15 شهریور خبر داد و افزود : در حال حاضر در شرایط دفاع از جبهه آموزشی ،علمی، فرهنگی و تربیتی هستیم و این فرصت در اختیار تک تک ماست تا با همدلی و هم افزایی از تهدیدها به عنوان یک فرصت بهره گیری نماییم

وی افزود: به دلیل شیوع بیماری کرونا و تعطیلی اجباری مدارس در اسفند 1398 پس از سال ها از آموزش های سنتی و حضوری که دانش‌آموزان در مدرسه حضور داشتند به سمت آموزش‌های مجازی در حرکت هستیم و تمامی تعاریف و برنامه‌ها از روش‌های متفاوتی برخوردار شده است.

مظفر گفت : در سال گذشته اگر این تعهد و مسئولیت پذیری معلمان و همکاران گرامی از ستاد تا صف نبود آسیب جدی را در بحث آموزش و پرورش شاهد بودیم و با همتی که همگان داشتند شاهد به سرانجام رسیدن یک وضعیت مطلوب بودیم.

مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به  شکایات وزارت یکی از اساسی‌ترین مواردی که در سند تحول بنیادین به آن اشاره شده است را تعامل با سایر نهادها ،ارگانها و مشارکت جدی والدین بیان نمود .

وی ادامه داد: در حال حاضر در شرایط دفاع از جبهه آموزشی ،علمی، فرهنگی و تربیتی هستیم و این  فرصت در اختیار تک تک ماست تا با همدلی و هم افزایی از  تهدیدها به عنوان یک فرصت بهره گیری نماییم .

مظفر اظهار داشت : با شروع به هنگام سال تحصیلی باید جریان تعلیم و تربیت و آموزش و یادگیری تداوم داشته باشد.

نماینده وزیر و مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد : آموزش وپرورش امادگی مدارس را برای سال تحصیلی جدید از 15 شهریور اعلام میکند . وی افزود: با رفع کمبودها و پیگیری مجدانه همه حوزه‌ها در تمام شاخصها و در فرصت باقی مانده به باز گشایی مدارس، این آمادگی به 100 درصد خواهد رسید.

مظفر ادامه داد:  این آمادگی در زمینه ی ثبت نام دانش آموزان، ثبت سفارش کتب درسی، ساماندهی نیروی انسانی و وضعیت دسترسی دانش آموزان به آموزش مجازی و بسیاری موارد دیگر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه بیش از 70 درصد جمعیت دانش آموزان سیستان و بلوچستان در مناطق روستایی و عشایری مشغول به تحصیل هستند گفت: امکان دسترسی به فضای مجازی  برای همه ی این دانش آموزان وجود ندارد، از اینرو، کار شناسایی تک تک این دانش آموزان و نوع دریافت آموزش آنان مهم است و آنچه در گزارشات وجود دارد به خوبی در حال انجام  است .

مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش بابیان اینکه آموزش در مدارس تابع مصوبات ستاد ملی کرونا خواهد بود تصریح کرد : در وضعیت سفید آموزش حضوری، وضعیت زرد نیمه حضوری و در صورت  وضعیت قرمز مدارس تعطیل و آموزش مجازی خواهد بود.

وی صیانت از سلامت دانش آموزان و همکاران را شرط اصلی این وزارتخانه عنوان کرد و گفت: برای حفظ سلامت دانش آموزان و همکاران و تامین امکانات بهداشتی، اعتبارات خوبی به تمام مدارس کشور اختصاص یافته است.

مظفر توانمند سازی معلمان را در حوزه تولید محتوای آموزشی مهم و ضروری بیان نمود و افزود: همه مسئولین استان و شهرستانها و مناطق  برای برگزاری هرچه بهتر پروژه مهر مسئولیت نظارتی و مشارکتی دارند و باید در تامین نیازهای مدرسه و فراهم شدن شرایط مطلوب همکاری داشته باشند.

به اشتراک بگذارید :