13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ ۱۷:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1252831
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خبر داد؛
ابلاغ شیوه نامه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی 1400-1399

اعتدادی: مطابق شیوه نامه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی 1400-1399 که از سوی وزارت آموزش و پرورش به استان ها ابلاغ شده است، بازگشایی مدارس از 15 شهریور ماه قطعی می باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در بیست و پنجمین روز از مرداد ماه 1399، محمد اعتدادی با اعلام این خبر افزود: شیوه نامه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی 1400-1399 توسط وزارت اموزش و پرورش به استان ها ابلاغ شده است و مقدمات اجرای کامل این شیوه نامه در استان اصفهان در دست پیگیری و اقدام است.

وی اظهار داشت: نگرانی از شیوع بیماری کووید-19یک مساله جهانی محسوب می شود که در روند فعالیت آموزش و پرورش در سراسر دنیا و کشور ما اثر گذار است و در این شرایط برنامه ریزی  برای  وضعیت های  متغیر ضرورت دارد. از سوی دیگر، عدم  قطعیت  و  ناپایداری  شرایط  ایجاب  می کند  تا  برنامه ریزی ها  در عرصه های مختلف از انعطاف برخوردار باشد تا خدمت رسانی نهادها و دستگاه ها با کمترین وقفه ممکن رو به رو شود و امکان ارائه خدمات موثر و فراگیر در هر زمانی میسر باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان، مساله بهداشت و سلامت دانش آموزان و همکاران فرهنگی را در اولویت برنامه های آموزش و پرورش دانسته و تصریح کرد: بهداشت، ایمنی و سلامتی دانش آموزان و معلمان در سال تحصیلی اولویت اصلی وزارت آموزش و پرورش است. آموزش و پرورش در شرایط موجود با تعامل با ستاد ملی مقابله با کرونا و درمان آخرین اطلاعات و راهنمایی های مربوط به مسائل بهداشتی مدارس را دریافت و اجرا خواهد کرد.

اعتدادی با اشاره به پیش بینی 3 وضعیت سفید، زرد و قرمز برای شروع سال تحصیلی خاطر نشان کرد: بر اساس این رنگ ها وضعیت هر استان و منطقه پیش بینی شده و میزان ابتلاء، مرگ و میر و شیوع ویروس کرونا تشخیص داده می شود و با توجه به این که وضعیت تعطیلی و یا دایر بودن مدارس در شرایط بحران همه گیری کرونا تابع این شرایط است، در شیوه نامه ارسالی، برنامه های آموزش و پرورش متناسب با هر وضعیت پیش بینی و ابلاغ شده است.

وی در پایان با اشاره به ارسال این شیوه نامه به نواحی و مناطق استان افزود: در کنار فعالیت های آموزشی، سایر فعالیت های مدارس در سال تحصیلی جدید شامل فعالیت های پرورشی، تربیت بدنی، سلامت و بهداشت نیز مطابق سه وضعیت پیش بینی شده اجرا خواهد شد که در این مسیر از بستر فضای مجازی به ویژه شبکه آموزشی دانش آموز "شاد" استفاده خواهد شد.

شایان‌ذکر است؛ با توجه به مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، فعالیت رسمی مدارس در سال تحصیلی جدید به‌صورت حضوری و غیرحضوری از ۱۵ شهریورماه ۹۹ با رعایت شرایط و ضوابط اعلام‌شده آغاز خواهد شد.

شیوه نامه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی 1400-1399

به اشتراک بگذارید :