4 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ ۱۳:۱۱:۱۵
کد مطلب:  1250989
معاون آموزش ابتدایی گلستان:
"مدرسه خوانا" طرحی برای تقویت مهارت های چهارگانه زبانی و مهارت های زندگی

با حضور معاون آموزش ابتدایی استان و معاونین و کارشناسان ابتدایی و کارشناسان انجمن اولیا و مربیان شهرستان ها، جلسه ویدئو کنفرانس به منظور اطلاع رسانی در مورد طرح "مدرسه خوانا" برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، صبح روز چهار شنبه 22 مرداد 1399 به منظور ارتقاء کیفیت آموزش و پرورش دوره ابتدایی و استقرار کامل تربیت تمام ساحتی در دوره پیش دبستان و دبستان و با هدف اطلاع رسانی درباره طرح "مدرسه خوانا"  جلسه ویدئو کنفرانس با حضور معاون آموزش ابتدایی استان و معاونین و کارشناسان ابتدایی و کارشناسان انجمن اولیا و مربیان شهرستان ها برگزار شد.

سیده هما عقیلی، معاون آموزش ابتدایی استان اظهار داشت: این طرح به رشد مهارت های گوش دادن، گفتن و آداب و مهارت های اجتماعی نوآموزان دوره پیش دبستانی و بهبود و ارتقای کیفیت خواندن دانش آموزان در ابعاد درست خوانی، درک مطلب، خواندن انتقادی، نظر دادن، ابراز وجود، ارائه مستقل کمک میکند.

وی در ادامه گفت:نظام آموزش و پرورش و آموزش ابتدایی با هدف تسهیل یادگیری های پایه و اساسی دانش آموزان شکل گرفته و درصدد تحقق این هدف است و تمامی تلاش ها برای تدوین برنامه های درسی جدید و روشهای نوین یاددهی- یادگیری در این راستا انجام می شود.

عقیلی بر راهکاری با عنوان «مدرسه خوانا: تقویت و ارتقای تلفیقی، مشارکتی و مدرسه محور مهارتهای چهارگانه زبانی، آداب و مهارت‌‌های زندگی» تاکید نمود.

ساحره عبدللهی رئیس اداره تکنولوژی استان نیز با تشریح برنامه مدرسه خوانا به بهبود و ارتقای کیفیت نوشتن دانش آموزان در ابعاد درست نویسی، زیبانویسی، بیان افکار، احساسات، خواسته ها، نگارش خلاق و انتقادی و بهبود و ارتقای آداب و مهارت های زندگی دانش آموزان در دو بعدی آداب و مهارت های تجویزی (ادب، صداقت، عزت نفس و مسئولیت پذیری) و نیمه تجویزی (نظم، خوشرویی، مدیریت خشم، مشورت، حل مساله، تفکر نقاد و خلاق)  اشاره کرد.

وی از در دستور کار قرار گرفتن حداقل  5 درصد از کلاس های پیش دبستانی و دبستانی استان (78 مرکز پیش دبستانی و 72 مدرسه ابتدایی) در استان خبر داد.

 

به اشتراک بگذارید :