4 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ ۰۹:۰۲:۰۷
کد مطلب:  1250381
مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در گردهمایی مدیران آموزش و پرورش :
مهیا نمودن زمینه حضور توأم با آرامش دانش آموزان و فرهنگیان در مدارس

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در گردهمایی مدیران آموزش و پرورش ، مهم ترین هدف پروژه مهر1400-1399 را رفع دغدغه والدین و معلمان وایجاد زمینه حضورتوأم با آرامش دانش آموزان و فرهنگیان در مدارس برشمرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان ، گردهمایی مدیران آموزش و پرورش استان صبح چهارشنبه 22مرداد99 با حضور احسان گوهری راد مدیر کل آموزش و پرورش گلستان در سالن فرهنگ برگزار گردید.

در این جلسه گوهری راد ضمن تقدیر از زحمات مدیران در ایام شیوع کرونا اظهار داشت: در راستای استقبال از سال تحصیلی جدید  و به عنوان مهم ترین هدف  پروژه مهر1400-1399 ، لازم است مدیران آموزش و پرورش  با درایت ،تدبیر مناسب و ارائه راهکار های جدید برای رفع دغدغه والدین  و معلمان  گام برداشته و زمینه حضورتوأم با آرامش دانش آموزان و فرهنگیان عزیز را در مدارس مهیا نمایند .

وی افزود: تمامی مدارس استان روز 15 شهریور بازگشایی خواهند شدومطابق شیوه نامه، بازگشایی مدرسه برعهده مدیر و استمرار آموزش برعهده معلم است وآموزش حضوری دانش آموزان در وضعیت سفید و وضعیت زرد در اولویت برنامه های سال تحصیلی پیش رو است.

گوهری راد در خصوص شیوه برگزاری کلاس ها گفت: در مدارس روستایی  کم جمعیت از هم اکنون باید بستر کار آموزش حضوری مهیا گردیده و برنامه کلاسی دانش آموز مشخص شود.زوج و فرد کردن روزهای حضور دانش آموزان در کلاس هایی که بیش از 10نفر دانش آموز دارند و نمی توان فاصله فیزیکی را مطابق پروتکل  رعایت نمود ، در کنار حضور یک هفته در میان  دانش آموزان مخصوصاً در مدارس شبانه روزی راهکارهای پیشنهادی برای برگزاری کلاس ها در وضعیت زرد است که به تناسب وضعیت مدرسه  وبا هماهنگی شورای مدرسه در مورد آن تصمیم گیری می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در ادامه افزود: با توجه به اهمیت مانور ساماندهی نیروی انسانی در روز شنبه 25 مرداد، لازم است در اسرع وقت ثبت نام و کلاس بندی  دانش آموزان در سامانه سناد تکمیل گردیده و ثبت کتب درسی صورت گیرد، همچنین پیش زمینه برای تولید محتوای آموزشی مورد نیاز در زمان وضعیت قرمز توسط معلمان فراهم شده و اطلس وضعیت تک تک  دانش آموزان مدارس در استفاده از ابزارهای آموزش غیر حضوری همچون میزان دسترسی دانش  آموزان به گوشی،تبلت ،شبکه شاد و استفاده از شبکه آموزش سیما احصا و اقدامات بهداشتی مورد نیاز برای حفظ  سلامتی دانش آموزان و فرهنگیان انجام پذیرد.

گوهری راد ضمن تاکید بر نظارت بیشتر برثبت نام دانش آموزان اظهار داشت: در موراردی مشاهده  گردیده که در زمان ثبت نام  از ولی دانش آموز مبالغی علاوه بر هزینه کتاب و بیمه دانش آموز اخذ شده است ،باید به مدیران مدارس گوشزد شوداین گونه موارد برخلاف قوانین  آموزش و پرورش بوده و شدیداً با متخلفین برخورد خواهد شد.

 در ادامه جلسه  معاونین آموزش و پرورش استان به بیان برنامه هاو انتظارات در سال تحصیلی آینده پرداخته  و مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها پیرامون طرح ها و ایده هاو مسائل و مشکلات آموزش و پرورش شهرستان خود با مدیر کل آموزش و پرورش استان به گفتگو و تبادل نظر پرداختند .

شایان ذکر است در ساعت پایانی این جلسه رضا مددی مشاور وزیر آموزش و پرورش و رئیس اجرایی سند تحول بنیادین  از طریق ویدئو کنفرانس در جلسه حضور یافت و در خصوص  لزوم گفتمان سازی سند تحول  وبرنامه  آموزش و پرورش درسال تحصیلی 1400-1399 با مدیران سخن گفت.

تصاویر این نشست را می توانید در گالری ببینید.

به اشتراک بگذارید :