24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۰:۱۳:۲۲
کد مطلب:  NfEceRTW
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس تاکید کرد :
جهت گیری آموزش و پرورش باید به سمت و سوی خلاقیت باشد

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: توجه به جشنواره جوان خوارزمی یک ضرورت است و ظرفیت جشنواره خوارزمی باید برای ایجاد خلاقیت و نوآوری در دانش‌آموزان به‌کارگیری شود.

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،دکتر ناصر قجری در جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی جشنواره جوان خوارزمی، توجه  به جشنواره خوارزمی جوان  را یک  ضرورت دانست و ابراز کرد: باید ظرفیت جشنواره خوارزمی برای ایجاد خلاقیت و نوآوری در دانش‌آموزان به کار گرفته شود .

دکتر قجری به اهمیت فرهنگ پژوهش و نهادینه کردن پژوهش در آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: سمت و سوی آموزش و پرورش باید به سمت خلاقیت و خروج دانش آموزان از تک بعدی به سمت چند بعدی و بروز و ظهور استعداد های ویژه باشد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس افزود :فعالیت های پژوهش سراهای دانش آموزی باید به مدیران و مدارس معرفی شود و اعتماد اولیا و مدارس به پژوهش سراها جلب شود.

وی بر اهمیت کمک گرفتن از نیروهای خلاق و کارآمد مخصوصا کسانی که در دوره های قبلی جشنواره خوارزمی موفق به کسب مقام شده اند و جلب اعماد دانش آموزان به پژوهش سراهای دانش آموزی تاکید کرد.

قجری تاکید کرد: باید بستر مناسب برای ورود و کمک نهاد ها و سایر ارگانها ،برای برگزاری و غنای بیشتر جشنواره جوان خوارزمی و ایجاد اتاق فکر جشنواره جوان خوارزمی در اداره کل آموزش و پرورش استان فارس  فراهم شود تا بهره گیری از پتانسیل نیروهای کارآمد و خلاق درگیر در حوزه جشنواره خوارزمی میسر شود.

 وی وجود طرح جامع و سیستمی در نگرش به جشنواره خوارزمی را ضروری دانست و با بیان اینکه استان دارای رتبه دوم کشوری در جشنواره خوارزمی است بر تلاش برای حفظ و ارتقای جایگاه رفیع استان فارس در جشنواره خوارزمی تاکید کرد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس افزود : پرداختن به اموری همچون جشنواره خوارزمی و پژوهش محور می تواند به ارتقاء سطح کیفیت آموزش و انگیزش دانش آموزان و دبیران در مدارس کمک کند.

 دکتر قجری اطلاع رسانی و تبلیغات مناسب و حمایت از دانش آموزان نخبه را از مهمترین راهبردهای جشنواره خوارزمی دانست و توجه به مناطق محروم غیر از مرکز استان را برای کشف استعداد های پنهان ضروری دانست. وی افزود: سیاست ما در استان، تقویت، توسعه و اعتلای سطح پژوهش سراها و تشکیل انجمن های علمی در مدارس است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: باید هدف عمده ما تقویت و نهادینه کردن فرهنگ تحقیق و پژوهش در همه دانش آموزان باشد تا روز به روز شاهد موفقیت های بیشتر دانش آموزان در عرصه های مختلف باشیم.

 دکتر قجری از گسترش فرهنگ پژوهش و گرایش دانش آموزان به موضوع تحقیق و پژوهش در مدارس سراسر استان به عنوان عامل اساسی در موفقیت دانش آموزان استان در جشنواره جوان خوارزمی یاد کرد.

گفتنی است در این جلسه که با حضور کارشناسان اداره کل ،دبیر جشنواره جوان خوارزمی استان ، مدیران پژوهش سراهای دانش آموزی و نماینده دانش آموختگان مدارس استعداد های درخشان و و همچنین اعضای تحت حمایت انجمن نخبگان آموزش و پرورش فارس برگزار شد،  راهکارهای لازم برای برگزاری و داوری جشنواره جوان خوارزمی در مرحله استان بررسی شد.

به اشتراک بگذارید :