22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۰:۰۸:۳۷
کد مطلب:  vu3VaAWP
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در کارگروه اوقات فراغت تابستانی دانش آموزان استان تاکید کرد:
حساسیت آموزش و پرورش به امنیت اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی دانش آموزان

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: اولیای دانش آموزان به آموزش و پرورش اعتماد دارند و از برنامه های آموزش و پرورش استقبال مناسب تری خواهند داشت.

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، حمید رضا آذری در کارگروه اوقات فراغت  تابستان 95  گفت:بیشتر افراد جامعه ، مخاطب آموزش و پرورش هستند  و آموزش و پرورش به دلیل ارتباط مستقیم با دانش آموزان ، فرهنگیان و اولیای دانش آموزان ، با بیش از  70 درصد افراد جامعه ارتباط دارد.

وی تاکید کرد: تمرکز همه امکانات موجود ادارات و نهاد های دولتی ،با محوریت آموزش و پرورش در راستای   پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان ، نتایج مطلوب تری  به همراه خواهد داشت،

آذری گفت: اولیای دانش آموزان  به آموزش و پرورش اعتماد دارند و  از برنامه های آموزش و پرورش استقبال مناسب تری خواهند داشت و آموزش و پررش نیز بر امنیت اخلاقی  ، اجتماعی و فرهنگی  دانش آموزان  تاکید ویژه ای دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: فعالیت های تابستانه و  اوقات فراغت از وظایف ذاتی آموزش و پرورش نیست ، اما این سازمان  به جهت  امکانات موجود  و منابع غنی انسانی ، خود را مکلف به حضور در این عرصه فرهنگی نموده است.

آذری کانون های فرهنگی  تربیتی و کانون های ورزشی  را محیطی مناسب برای فعالیت دانش آموزان در طول تابستان عنوان کرد و گفت: باید  با ایجاد تمرکز در امکانات و منابع  همه نهادهای و ارگان ها در یک  سیستم واحد که همان آموزش و پرورش است، در ارائه خدمات به دانش آموزان و پر کردن اوقات فراغت آنها به نحو شایسته   ، تلاش کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس نیز در ین جلسه با اشاره به پایان سال تحصیلی و آغاز تعطیلات تابستانی دانش آموزان  گفت: با شروع تابستان ، آموزش و پرورش تلاش می کند تا با برنامه ریزی مناسب  برای اوقات فراغت دانش آموزان ، آنها را از سرگردانی نجات دهد.

محمد نظری گفت: آموزش و پرورش همه ساله با امکانات موجود خود در راستای  پرکردن مناسب اوقات فراغت دانش آموزان گام برمی دارد .

وی ضمن ارائه گزارش عملکرد آموزش و پرورش فارس در  طرح اوقات فراغت دانش آموزان در سال 94  گفت: در تابستان گذشته بیش از 1700  پایگاه  تابستانی در سطح استان دایر بود که از این تعداد117 پایگاه ثابت ،  334 پایگاه در مدارس ابتدایی ، 240 پایگاه در مدراس دوره اول متوسطه و 153 پایگاه نیز در مدارس دوره دوم متوسطه دایر شد.

وی افزود: همچنین تعداد 44 پایگاه در پژوهشرا ها ، 282 پایگاه در کانون های ورزشی و 692 پایگاه نیز در مدارس قرآنی برقرار شد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس ، جمع کل دانش آموزان جذب شده در این پایگاه ها را  132 هزارو 835 نفر در دوره ها و جنسیت های مختلف اعلام کرد.

نظری گفت: در سال گذشته محور برنامه های اوقات فراغت در مدارس و پایگاه های تابستانی  ما را  فعالیت های قرآنی  ، معرفتی علمی ، آموزشی و فناورانه  مهارتی  و کارآفرین- ورزشی فرهنگی هنری جشنواره ها و  اردو ها   تشکیل می داد.  

به اشتراک بگذارید :