26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ ۱۳:۲۵:۱۹
کد مطلب:  1249609
قائم مقام معاون وزیر آموزش و پرورش در سازمان دانش آموزی کشور:
تهدید تعطیلی مسابقات قرآن، عترت و نماز به یک فرصت تبدیل شد

قائم مقام معاون وزیر آموزش و پرورش در سازمان دانش آموزی کشور گفت: کرونا ویروس ما را با فضای مجازی بیشتر آشنا کرد و توانستیم تهدید تعطیلی مسابقات قرآن، عترت و نماز را به فرصت تبدیل کنیم.

به گزارش اداۀ اطلاع رسانی و روابط عمومی داره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، اسماعیل بحری زاده، قائم مقام معاون وزیر آموزش و پرورش در سازمان دانش آموزی کشور، در رابطه با برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز به خبرنگار مهر گفت: شیوع کرونا ویروس در کشور شرایط خاصی را در زمینه برگزاری مسابقات قرآنی و فرهنگی به وجود آورد، لیکن همکاران ما با ظرافت و دقت در بستر فضای مجازی و شبکه شاد مسابقات قرآن، عترت و نماز را برگزار کردند.

وی ادامه داد: دانش آموزان ما در محل زندگی خود با تلاوت و قرائت های زیبایی که داشتند فضای معنوی را در مسابقات اهدا کردند؛ همچنین کارهای این عزیزان به صورت آنلاین داوری شد.

قائم مقام معاون وزیر آموزش و پرورش در سازمان دانش آموزی کشور تصریح کرد: این یک اتفاق ارزشمند بود که چراغ مسابقات با کیفیت بالا بدون کوچکترین کاستی در داوری، و با حضور دانش‌آموزان در نهایت آرامش و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از منازل آنان برگزار شد. این کار خلاقیت و نوآوری همکاران ما در این شرایط بحرانی را نشان داد و دین ما نسبت به دانش آموزان ادا شد.

بحری زاده اظهار کرد: سرعت پیشرفت اطلاعات در فضای مجازی بسیار زیاد است و کرونا ویروس مارا با فضای مجازی بیشتر آشنا کرد و توانستیم تهدید تعطیلی مسابقات قرآن، عترت و نماز را به فرصت تبدیل کنیم و ضرورت دارد در پایان برنامه ها ارزیابی دقیق صورت بگیرد که در شرایط پساکرونا در کنار فضای فیزیکی از ظرافت های ارزشمند فضای مجازی بهره ببریم.

وی یادآور شد: همکاران ما در شرایط شیوع کرونا ویروس با همکاری خوب دانش آموزان و خانواده های آنان مشعل فروزان بهره مندی از منشور معرفت الهی کتاب قرآن کریم را روشن گذاشتند و ارتباط معنوی با قرآن را برقرار کردند که جای تقدیر دارد.

به اشتراک بگذارید :