22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۰:۱۳:۰۰
کد مطلب:  gmhxLTux
مديركل آموزش و پرورش فارس خبر داد :
آموزش و پرورش فارس ميزبان چهاردهمين كنفرانس رياضي كشور

مديركل آموزش و پرورش فارس از برگزاري چهاردهمين كنفرانس رياضي كشور با حضور دانشمنداني از ساير كشورها در شهريور ماه امسال به ميزباني شهر شيراز خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش فارس، حمید رضا آذری  در جلسه  مقدماتی کمیته علمی  كنفرانس رياضي كشور ، در تالار ملاصدرا باشگاه فرهنگیان شیراز ،با اعلام این خبر  گفت: براي تقبل و برگزاري كنفرانس هايي به اين حجم فقط مباحث مالي مطرح نيست، بلكه مسائل ديگري هم وجود دارد كه لازم است در اين خصوص انسجام ، نظم و برنامه ريزي دقيقي لحاظ شود.

آذري با اشاره به اينكه طي دوسال گذشته در دولت تدبير و اميد بيشترين سمينارها و گردهمايي هاي كشوري در استان فارس برگزار شده است گفت: اعتقادمان اين است كه بايد با ساير دستگاه ها تعامل داشته باشيم و در كنار آن به تقويت NGOها بپردازيم، بر همين اساس يكي از سياست هاي اصلي آموزش و پرورش تقويت اين سازمان هاي مردم نهاد است.

وي با بیان اینکه " آموزش و پرورش فارس تا كنون دو سازمان و مركز مردم نهاد در استان راه اندازي نموده "افزود : اولین مرکز ويژه فرهنگيان زن سرپرست خانواری مي باشد كه به هر دليل همسر خود را از دست داده اند و هدف آن  توانمند ساختن اين بانوان و ارائه كمك هايي در زمينه هاي مشاوره حقوقي، رشد علمي، اخلاقي و اجتماعي اين بانوان و فرزندانشان مي باشد .

مديركل آموزش و پرورش فارس  افزود :همچنين سازمان مردم نهاد ديگري نیز به منظور كمك به دانش آموزان استثنايي فارس راه اندازي شده است كه از اين طريق بتوان اين دانش آموزان را تحت حمايت هاي لازم قرار داد.

وي تاكيد نمود: تنها راه نجات كشور كوچك سازي و لاغر كردن بدنه دولت است چرا كه هم اكنون 100 درصد امور دولتي است و در خود دولت هم همه چيز به صورت متمركز پي گيري و اداره مي شود، لذا راهي به جز NGO وجود ندارد و لازم است با توسعه اينگونه سازمان هاي غير دولتي در راستاي كوچك سازي بدنه دولت گام برداريم.

آذری در تشريح  منافع ايجاد اين سازمانهاي مردم نهاد گفت: اين مراكز مي توانند كمك كنند تا مسائل ومشكلات را خارج از بروكراسي هاي رايج وبا انگيزه وعلاقه بيشترو هزينه كمتري حل نمود، لذا بايد انجمن هاي علمي در كشور رشد يابند و به بخش خصوصي اهميت دهيم و متوجه  داشته باشيم كه رده هاي پايين تر هم مي توانند مسائل بزرگي را حل كنند .

رئيس ستاد برگزاري چهاردهمين كنفرانس رياضي كشور با تاكيد بر لزوم توجه به نظر و راهكارهاي معلمان، دانش آموزان و اولياء در تعيين محتواهاي كتب درسي و آموزشي گفت: هدف از راه اندازي مدارس تيزهوشان جذب بچه هاي توانمند در علوم پايه بود ولي امروزه شاهديم همه به دنبال علوم تجربي هستند و اين مصيبتي است كه كشور به آن دچار شده و درسال هاي  آينده كشور را دچار مشكل خواهد نمود .

وي همچنين  بر لزوم فراگيري آموزش هاي لازم توسط معلمين ، خصوصا معلمين جديدالاستخدام در دوره ابتدايي شده و بر كسب دانش و تجربه در خصوص تدريس اين درس تاكيد نمود.

آذري افزود:  نظريات انجمن هاي تخصصي مثل انجمن معلمان رياضي و ارائه مشاوره به قانونگذاران توسط اين انجمن ها مي تواند گره گشاي بسياري از مسائل و مشكلات آموزشي و پرورشي در كشور باشد.

وي در پايان خواستار استفاده از تجربيات ، خلاقيت و ابتكار برگزار كنندگان اين كنفرانس در سالهاي گذشته شده و بر نقش اين تجربيات در برگزاري هرچه مطلوب تر اين چهاردهمين كنفرانس رياضي كشور تاكيد نمود .

به اشتراک بگذارید :