22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۰:۱۰:۰۰
کد مطلب:  hct2LsFL
معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس خبر داد:
مستند "کلاس پرفروغ " با موضوع شهدای سواد آموزی فارس، آماده نمایش می شود

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس گفت: تهیه مستند "کلاس پرفروغ "باموضوعیت کلاس سواداموزی فارس که در بهمن ماه سال 65 توسط رژیم بعث عراق بمباران شده بود به مراحل پایانی خود رسید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، عیسی ملک پور با اعلام این خبر گفت: در این مستند به موضوع کلاس سواد آموزی فارس که در بهمن ماه سال 65 توسط رژیم بعث عراق بمباران شد ،پرداخته شده که در این حادثه 20 سوادآموز و 4 کودکان شهید شدند  و آموزشیار این کلاس نیز  به درجه جانبازی نائل گردید .

ملک پور گفت: این فیلم براساس توافق معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش فارس ،به نمایندگی از سازمان مرکزی سوادآموزی کشور و شرکت صدرا فیلم در مدت 20 دقیقه و با موضوع بمباران کلاس سوادآموزی در فارس از مهرماه سال 94 آغاز شد.

وی با بیان اینکه " این مستند که با همکاری  و تلاش خانم ذوالقدر، آموزشیار و تنها بازمانده این کلاس آغاز گردید" افزود : نسخه ابتدایی این فیلم  با حضور مسوولین سواد آموزی  فارس ، رئیس اداره و کارشناس امور شاهد و ایثار گران اداره کل آموزش وپرورش ، همچنین  خانم ذوالقدر مورد باز بینی و بررسی قرار گرفت تا با رفع اشکالات احتمالی  فنی و هنری ، برای تایید نهایی به سازمان مرکزی سوادآموزی ارسال شود.

معاون سوادآموزی فارس ضمن تشکر از گروه تهیه کننده فیلم ،با مهم شمردن یاد و خاطره ی شهدا بیان کرد: در اوایل جنگ تحمیلی با وجود مشکلات فراوان ،مادران این مرزو بوم برای با سوادشدن و آموختن علم و  بکار گیری آن در زندگی و تربیت بهتر فرزندان خود پیش قدم بودند.

وی افزود :این افراد در کلاس های سواد آموزی شرکت فعال داشتند به طوری که با وجود بمباران های شدید باز هم در کلاس در س حاضر می شدند که در این راه نیز به شهادت رسیدند، اینان کسانی هستند که معنای واقعی علم را درک نموده و در راه علم به شهادت رسیدند.

در ادامه زارع شریفی ،تهیه کننده فیلم نیز ضمن بیان توضیحاتی در مورد فیلم و مشکلات پیش رو برای تهیه آن، از همکاری همه جانبه حوزه معاونت سوادآموزی در تهیه این مستند تشکر کرد.

گفتنی است ، تهیه مستند "کلاس پرفروغ "  که به صورت سیاه و سفید و در مدت زمان20 دقیقه می باشد، مراحل نهایی خود  سپری می کند و در آینده ای نزدیک برای پخش از شبکه های سراسری، در اختیار سازمان مرکزی سواداموزی قرار خواهد گرفت.

به اشتراک بگذارید :