18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۰۹:۲۴:۵۸
کد مطلب:  wQT60F5u
معاون پرورشی و فرهنگی قزوین:
22 درصد از دانش آموزان استان در پایگاه های اوقات فراغت جذب می شوند

اولین نشست هماهنگی ستاد استانی مدیریت بهبود اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان 95 با حضور اعضاء در سالن جلسات آموزش و پرورش برگزار گردید .

معاون پرورشی و فرهنگی اداره آموزش و پرورش استان قزوین در نشست ستاد مدیریت بهبود اوقات فراغت دانش آموزان اظهار داشت: باید نسبت به فعالیت هایی در راستای بهبود اوقات فراغت دانش آموزان انجام می شود ، برنامه ریزی خاص نمود، ایجاد کلاس های متنوع و جذاب در فصل تابستان در پایگاه های تابستانی برای دانش آموزان از مهمترین فعالیت ها در این جهت می باشد.

وی افزود: امسال طبق برنامه پنجم توسعه کشور مرتبط با آموزش و پرورش، با برنامه ریزی دقیق و مسنجم انتظار می رود زمینه جذب 22 درصد از دانش آموزان استان در پایگاه های اوقات فراغت فراهم شود که تعداد دانش آموزان بالغ بر 43 هزار و 192 نفر خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی قزوین خاطر نشان کرد: در پایگاه های اوقات فراغت تابستان کلاس های علمی، فرهنگی، هنری، فنی و حرفه ای و ... تشکیل می شود، تشکیل کارگاه های فنی و مهارتی از قبیل نقاشی، سفال گری، رایانه و ... ، اجرای طرح مزرعه تابستانی من در زمینه کشاورزی، برپایی آزمایش های جالب فیزیک و شیمی و ... از جمله برنامه های این پایگاه ها می باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی استان تأکید کرد: در تشکیل پایگاه های تخصصی در مناطق استان انتظار می رود سایر دستگاه ها نیز با آموزش و پرورش همکاری داشته باشند و از ظرفیت های آنها در تشکیل پایگاه های تابستانی اوقات فراغت استفاده شود.

در ادامه جلسه، اعضاء حاضر ضمن همفکری و تبادل نظر در مورد مدیریت بهبود اوقات فراغت تابستان به ارائه برنامه های پیش بینی شده حوزه تحت مدیریت خود پرداختند.

به اشتراک بگذارید :