16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ ۰۸:۴۶:۴۱
کد مطلب:  1248853
معاون استاندار فارس در آیین رونمایی از سامانه آموزش الکترونیکی جامع هوشمند مدارس خبر داد :
دو برابر شدن ظرفیت زیرساخت‌های اینترنتی فارس در افق 1400

معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استانداری فارس گفت: زیرساخت‌های اینترنتی که در افق 1400 برای فارس پیش‌بینی‌شده بود ، در چند ماه اخیر به دو برابر افزایش‌یافته و این امر موجب شد تا تمامی نقاط استان از پوشش شبکه اینترنت برخوردار شود و دسترسی به فضای مجازی برای همه دانش آموزان فراهم شود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر سید احمد احمدی زاده در آیین رونمایی از سامانه آموزش الکترونیکی جامع هوشمند مدارس "دانش" در فارس، گفت: فارس ازنظر تقسیمات کشوری بزرگ‌ترین استان کشور است و راه‌اندازی چنین طرحی در فارس به لحاظ جمعیت دانش‌آموزی و پراکندگی مراکز آموزشی آن بسیار مهم است.

معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استانداری فارس گفت: با همکاری وزیر ارتباطات و حمایت وزارت آموزش‌وپرورش و آموزش‌وپرورش استان و همچنین حساسیت استاندار و پیگیری‌های انجام‌شده ، زیرساخت‌های اینترنتی که در افق 1400 برای فارس پیش‌بینی‌شده بود ، در چند ماه اخیر به دو برابر افزایش یافت.

وی گفت: این امر موجب شد تا تمامی نقاط استان از پوشش شبکه اینترنت برخوردار شود و دسترسی به فضای مجازی برای دانش آموزان فراهم شود و این‌گونه یکی از دغدغه‌های مهم اولیای دانش آموزان درزمینه ادامه روند آموزشی فرزندانشان در زمان تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا رفع شود.

احمدی زاده باور جدی به رسالت آموزش‌وپرورش را رویدادی مهم و بزرگ دانست و گفت: این کار نیز یکی از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید در آستانه هفته دولت است که حاصل تلاش ، دانش و تخصص دانشگاه صنعتی شیراز و همچنین مدیریت خوب آموزش‌وپرورش استان است که می‌تواند در کنار کمک به ادامه روند آموزش دانش آموزان به‌صورت مجازی ، موجبات خُرسندی دانش آموزان و والدین آن‌ها را فراهم نماید.

معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استانداری فارس با اشاره به حمایت و پشتیبانی خوب ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در دوران کرولایی درزمینه  کمک‌های مؤمنانه به اقشار آسیب‌پذیر جامعه  ، خواستار تداوم این حمایت‌ها از خانواده‌های نیازمند ،به‌ویژه درزمینه  تأمین بخشی از هزینه‌های اینترنت دانش آموزان نیازمند استان شد.

رئیس دانشگاه صنعتی شیراز نیز در این مراسم بابیان اینکه"عدم توقف آموزش در کشور در چند ماه اخیر دستاورد مهمی است" گفت: آموزش مجازی به‌خصوص در شرایط کنونی که کشور درگیر ویروس کرونا است ، بسیار مهم است.

دکتر علویان مهر طراحی سامانه آموزش الکترونیکی جامع هوشمند مدارس "دانش" را بر اساس نیاز کشور در این ایام برشمرد و  خواستار همکاری سایر نهادهای مرتبط با آموزش کشور ، جهت توسعه این سامانه شد.

گفتنی است سامانه آموزش الکترونیکی جامع هوشمند مدارس "دانش" با همکاری دانشگاه صنعتی شیراز و اداره کل آموزش‌وپرورش فارس و چند شرکت دانش‌بنیان فعال درزمینه  فناوری اطلاعات، باهدف ارائه خدمات آموزش مجازی برخط و غیر برخط به دانش آموزان استان طراحی و راه‌اندازی شده است.

در مراسم رونمایی از این سامانه معاون استاندار فارس، مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس و رئیس و مسئولان دانشگاه صنعتی شیراز به‌صورت حضوری و دستیار رئیس‌جمهور در توسعه دولت الکترونیک، مشاور وزیر آموزش‌وپرورش، مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان همکار در این پروژه و تعدادی از مدیران آموزش‌وپرورش نواحی استان فارس نیز به‌صورت برخط (آنلاین) حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید :