20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ ۱۹:۲۶:۱۹
کد مطلب:  1248431
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت:
داوری 5 هزار و 500 اثر دانش آموزی با همکاری دانشگاه فرهنگیان

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، از داوری و بررسی 5 هزار و 500 اثر در جشنواره ملی خلاقیت و نوآوری دانش آموزان با همکاری دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، پیش از ظهر امروز جلسه هماهنگی جشنواره ملی خلاقیت و نوآوری آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با دانشگاه فرهنگیان، در مکان سالن شهید چمران این دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، کمک و همراهی بیش از پیش مسئولان کشور در اتفاق رویدادهای مهم و ملی در سطح آموزش و پرورش را تکلیف و ضرورتی اجتناب ناپذیر اعلام و افزود: جشنواره ملی خلاقیت و نوآوری آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، فعالیتی مهم برای درگیر شدن دانش آموزان و اولیاء در سطح کشور است.

وی، تقویت حس مسئولیت و ارائه راهکار به منظور مرتفع نمودن دغدغه ها توسط دانش آموزان و اولیاء را راهکاری بدیع و نو برای کمک به مسئولان ذکر و ادامه داد: ماموریت آموزش و پرورش، انسان سازی و تربیت و آموزش  کودکان و نوجوانانی در تراز سند تحول بنیادین است.

 صیدلو، پرورش خلاقیت دانش آموزان طی 12 سال را وظیفه ای خطیر توسط مسئولان آموزش و پرورش دانست و اظهار داشت: با شکل گیری جشنواره خلاقیت و نوآوری در شهرستان ری و تسری آن به استان، شاهد استقبال معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از این جشنواره به منظور گسترش آن در سطح کشور هستیم.

این مقام مسئول، با اشاره به جمعیت کثیر آموزش و پرورش، بهره مندی از ظرفیت های موجود را گامی مهم برای استفاده دیگر ارگان ها و سازمان های کشور ذکر کرد و گفت: نگاه انسان های خلاق به مسائل از زوایای متفاوت صورت می گیرد. بهره مندی از خلاقیت و ابتکار افراد در موضوعات متفاوت، راهکاری مهم برای مرتفع نمودن مشکلات به شمار می رود.

صیدلو، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مشارکت و همراهی دانشگاه فرهنگیان، به عنوان مرجع علمی وزارت آموزش و پرورش در ارزیابی 5 هزار و 500 اثر دریافتی دانش آموزان استان را گامی مهم و مبتنی بر اصول علمی دانست و خاطر نشان کرد: داوری صحیح این آثار تسهیل کننده قضاوت ما در دستیابی به اهداف پیش رو است.

وی، دانشگاه فرهنگیان را تنها مکان تربیت معلم دانست و تصریح کرد: خروجی این دانشگاه است که می تواند دانش آموزی در تراز نظام جمهوری اسلامی متناسب با مختصات سند تحول بنیادین را پرورش دهد.

 مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در پایان انجام بسیاری از فعالیت ها به منظور بهره مندی از خلاقیت دانش آموزان را توسط معلم قابل تقدیر خواند و اظهار داشت: با همراهی و کمک معلم به عنوان نزدیک ترین فرد به دانش آموز بسیاری از امور به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می گیرد.

به اشتراک بگذارید :