20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ ۱۹:۲۴:۰۲
کد مطلب:  1248427
رئیس دانشگاه فرهنگیان:
بهره مندی از معلم خلاق، با پذیرش و گزینش صحیح منابع انسانی صورت می گیرد

رئیس دانشگاه فرهنگیان با تاکید بر استفاده صحیح از نیروی انسانی در آموزش و پرورش گفت: بهره مندی از معلم خلاق و با کیفیت، با پذیرش و گزینش صحیح منابع انسانی صورت می گیرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، پیش از ظهر امروز جلسه هماهنگی جشنواره ملی خلاقیت و نوآوری آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با دانشگاه فرهنگیان، در مکان سالن شهید چمران این دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه که با حضور رئیس دانشگاه فرهنگیان، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و دیگر مسئولان برگزار شد دکتر حسین خنیفر، نقش مدیر در ایجاد توانایی و استعداد خلاقیت و نوآوری در فرد را مهم خواند و تصریح کرد: استفاده و بهره مندی از خلاقیت دیگران و پیدا کردن ذهن‌های خلاق از جمله وظایف اصلی مدیران به شمار می رود.

وی، با تاکید بر استفاده صحیح از منابع انسانی خلاق در آموزش و پرورش گفت: در این عصر باید حرکت ما به سمت خلاقیت های ناگزیر و ناگریز باشد.

دکتر خنیفر، با اشاره به اوضاع کنونی حاکم بر جهان، تمهید اقدامات لازم در کشور در راستای بهره مندی بیش از پیش از تکنیک خلاقیت و نوآوری و فعال ساختن اندیشه‌های گروهی را لازم و ضروری خواند و افزود: بحث آموزش و اقتصاد یکی از مهم ترین دغدغه های جهان امروز است. حرکت به سمت تحرک مغزها گامی مهم برای بهره و استفاده به موقع از منابع انسانی کارآمد به شمار می رود.

این مقام مسئول، با تاکید بر مهیا نمودن شرایط لازم به منظور اندیشیدن، تکامل مغز و پدیدار شدن افکار نو برای سازندگی کشور، از ظرفیت و پتانسیل های موجود در دو حوزه دانشگاه و آموزش و پرورش سخن گفت و ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان در خدمت آموزش و پرورش است. تامین و پرورش نیروی انسانی با کیفیت از اهم وظایف این دانشگاه است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان، از کیفیت و خلاقیت به عنوان خط قرمز آموزش و پرورش یاد و تصریح کرد: معلم خلاق و با کیفیت خط قرمز پذیرش و گزینش منابع انسانی است. در گزینش و گلچین نیروی انسانی آموزش و پرورش باید به دقت عمل کرد. چرا که آموزش جبران کننده گزینش بد نیست. در شرایط حاضر آموزش، نقش معلم، خانواده، روش های تربیت و محتوا بیش از پیش مورد توجه است. خوشبختانه آموزش و پرورش در رویاروی با ویروس کرونا در فاصله زمانی کوتاهی توانست با ورود به تلویزیون و فضای مجازی دنیای موجود را دنیایی بدیل معرفی نماید.

دکتر خنیفر، در پایان راه اندازی شبکه دانش آموز، شاد را از فعالیت های مهم، ارزشمند و در خور تقدیر آموزش و پرورش طی مدت زمانی کوتاه ذکر و ابراز امیدواری کرد: با تعاملات سازنده و به هنگام بتوان با عبور از بحران موجود شاهد تحولات و رویدادهای چشمگیر در دنیای تعلیم و تربیت کشور باشیم.

به اشتراک بگذارید :