0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ ۲۳:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1248411
اسماعیل بحری زاده، قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزی کشور :
جشنواره فرهنگی و هنری امسال ، عدالت آموزشی و تربیتی در  بستر فضای مجازی

 اسماعیل بحری زاده، قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزی کشور در حاشیه سی و هشتمین مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور گفت : امسال به نوعی عدالت آموزشی و تربیتی در  بستر فضای مجازی بیشترشده است .

به گزارش روابط عمومی سی و هشتمین  دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور  اسماعیل بحری زاده، قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزی کشور در حاشیه این دوره از مسابقات گفت : جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان از موارد بسیار مهم و تاثیرگذاری است که در دوران پس از تاسیس امور تربیتی در آموزش و پرورش تداوم پیدا کرده است و سال به سال بر دامنه تاثیرات آن افزوده شده است . وی افزود :از مهمترین کارکردهای مسابقات ، شناسایی و کشف استعدادهای دانش آموزان است تا زمینه را برای رشد و شکوفایی بعد فرهنگی و هنری دانش آموزان فراهم کند ؛ به همین منظور فضاهای مختلف پرورشی اعم از اردوگاهی ، کارگاهی ، فرهنگی تربیتی ، دارالقرآن ها و سایر فضاها ایجاد شده اند  تا دانش‌آموزان که استعدادهایی دارند در مسابقات شناسایی شوند و از ظرفیت های پرورشی و اساتید گرانقدری که در این فضاهای آماده خدمات آموزشی و تربیتی به دانش‌آموزان هستند برای بالندگی و شکوفا نمودن استعدادهای آنان استفاده کنند .

بنا براین گزارش اسماعیل بحری زاده اظهار داشت : امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا شرایط جشنواره شکل دیگری به خود گرفته است و به خاطر محدودیت هایی که برای حضور فیزیکی دانش‌آموزان وجود دارد با خلاقیت و درایت همکاران عزیزمان در اداره کل فرهنگی و اردوها و فضاهای پرورشی ، نهایت استفاده از بسترهای فضای مجازی به ویژه شبکه آموزشی دانش آموزی «شاد » به عمل آمده و امسال مسابقات از طریق بستر مجازی برگزار می‌شود . بحری زاده تصریح نمود :این شرایط با وجود همه محدودیت هایی که همراه دارد ازمزایایی نیز برخوردار است ؛از جمله اینکه دانش‌آموزان مناطق محروم که در شرایط قبلی امکان حضور و بهره مندی از فیض دیدار اساتید برجسته کشوری را نداشتند در جشنواره حاضر امکان مصاحبت و بهره مندی از نظرات ارزشمند این اساتید را پیدا می کنند و به نوعی عدالت آموزشی و تربیتی در  بستر فضای مجازی بیشتر خواهد شد.

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزی اعلام کرد : سازمان دانش آموزی امسال نیز مانند هر سال با تمامی ظرفیت‌های اجرایی خود در کنار اداره کل فرهنگی و پرورشی و هنری بوده است و همکاران ما هر آنچه که در توان دارند با هم افزایی عزیزانمان در معاونت پرورشی و فرهنگی در خدمت این جشنواره خواهند بود .

وی افزود : در حوزه اجرا نیروهای سازمان دانش آموزی حضور فعال دارند و در حوزه‌های فناوری و پشتیبانی مالی و نیروهای تشکیلاتی به همراه دوستان جهت هم افزایی حضور فعالی وجود دارد .

وی اظهار امیدواری کرد تا ثمرات ارزشمند این هم افزایی که مسبوق  به سابقه نیز هست امسال نیز برکات تربیت خود را تقدیم جامعه عظیم دانش آموزی کشورنماید .

به اشتراک بگذارید :