28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ ۱۱:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1248393
معاون اقتصاد و فرهنگ موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران:
مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان سراسر کشورامسال به دل خانه ها در دورترین نقاط کشور راه یافته است

 معاون اقتصاد و فرهنگ موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در بازدید از دبیرخانه سی و هشتمین جشنواره مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان برگزیده سراسر کشور گفت: مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان سراسر کشور امسال به دل خانه ها در دورترین نقاط کشور راه یافته است .

 به گزارش روابط عمومی سی و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان سراسر کشور حسین صفری معاون اقتصاد و فرهنگ موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران با اشاره به اهمیت برگزاری این مسابقات در شرایط کنونی گفت: در شرایطی که اکثر فعالیت های نمایشگاهی و جشنواره های بزرگتر حتی در سطح ملی و بین‌المللی متوقف شده است و اجرای آنها به تعویق افتاده است اما با تدبیر  مجموعه وزارت آموزش و پرورش ،مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان سراسر کشور تعطیل نشده وبه صورت مجازی و غیر حضوری در حال برگزاری است که بسیار قابل تقدیر است .

 وی با اشاره به اینکه این حرکت و اتفاق ارزشمند باید تقویت شده و در حوزه های دیگر نیز جاری گردد، اظهار داشت : موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران آماده تعامل و همکاری جدی با وزارت آموزش و پرورش در این حوزه است و امیدواریم بتوانیم با حمایت از دانش آموزان برگزیده ، تسهیلاتی را نیز برای آنان فراهم آوریم.

صفری فراهم نمودن زیرساخت های اجرایی این جشنواره را کاری بسیار مهم و دشوار خواند و افزود : قطعا تجربه اولین ها خارج از ایراد نیست اما می توان با تسلط بر کار ایرادات را در حین اجرا مرتفع نمود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه ما باید تلاش کنیم دانش آموزان در بعد از این جشنواره رها نشوند ، تصریح کرد: اگرچه جرقه اصلی در این مسابقات زده می شود اما باید با برنامه ریزی لازم این استعدادها را در مسیر درست قرار دهیم که این یک عزم همگانی را می طلبد و آموزش و پرورش به تنهایی نمی تواند شرایط آموزش های تخصصی تر را برای آنها فراهم آورد.

وی تغییرات فرهنگی در جامعه را بسیار زیاد و پیچیده دانست و گفت :

اگرچه نسل جدید از شرایط بهتری نسبت به گذشته برخوردار است اما نباید فراموش کنیم مرکز اصلی شکوفایی استعداد فرزندان ، خانه و مدرسه است  و اگر این دو محور اصلی مورد غفلت قرار نگیرد ، قطعا با جامعه ای پویاتر در آینده روبرو خواهیم بود.

به اشتراک بگذارید :