3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ ۱۳:۰۷:۰۵
کد مطلب:  1248019
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران در دیدار با فرماندار اسلامشهر:
فرهنگ سازی و جمع‌آوری کمک‌های خرد مردمی در مدرسه سازی با «پویش ملی آجر به آجر» محقق می‌شود

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران در دیدار با فرماندار اسلامشهر گفت: فرهنگ سازی و جمع‌آوری کمک‌های خرد مردمی در مدرسه سازی با پویش ملی آجر به آجر محقق می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی م اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از اسلامشهر، علی شهری، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران به همراه داود سرمدی، معاون امور فنی و عمرانی فرماندار اسلامشهر، حسینعلی بنار، مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر از مدارس در حال احداث و همچنین مدارس نیازمند توجه شهرستان اسلامشهر بازدید کردند.

شهری پس از بررسی آخرین وضعیت مدارس اسلامشهر، در دیدار با مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان اسلامشهر ضمن قدردانی از اقدامات خیرین مدرسه‌ساز اظهارداشت: اگر خیرین مدرسه‌ساز نبودند در خصوص تأمین فضاهای آموزشی با مشکلات بسیاری مواجه بودیم.

وی افزود: تعداد قابل توجهی از مدارس شهرستان اسلامشهر فرسوده و نیازمند «مقاوم‌سازی» و «تخریب و بازسازی» هستند که نیازمند حضور خیرین مدرسه ساز و همچنین استفاده از ظرفیت‌های شهرستانی در این خصوص است.

شهری با اشاره به تلاش در جهت احداث مدارس جدید و توجه به مدارس فرسوده در شهرستان اسلامشهر، خاطرنشان کرد: تعداد پروژه‌های شهرستان اسلامشهر به لحاظ کمی و کیفی در وضعیت خوبی قرار دارند و این در حالی است در بخش طرح تخریب و بازسازی مدارس با کمبود اعتبارات مواجه هستیم، اما کار همچنان در این بخش در حال انجام است.

وی با بیان این که استفاده از ظرفیت خیرین گرانقدر مدرسه ساز برای تکمیل پروژه‌های آموزشی، یکی از موضوعاتی است که مورد توجه قرار گرفته است، گفت:  با کمک و همراهی خیرین مدرسه ساز و همچنین استفاده از اعتبارات دولتی، ۱۳پروژه آموزشی در شهرستان اسلامشهر در حال فعالیت است که تلاش می‌کنیم تا مهرماه تعداد قابل توجهی از این مدارس تحویل اداره آموزش و پرورش شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با اشاره به آغاز پویش ملی آجر به آجر در تهران و همچنین در سطح کشور، تصریح کرد: پویش ملی آجر به آجر در جهت فرهنگ سازی احداث مدارس، تکریم از خیرین مدرسه ساز و همچنین جمع‌آوری کمک‌های خرد مردمی در امر مدرسه سازی راه‌اندازی شده است  و پیشنهاد می‌شود تا شهرستان اسلامشهر نیز ضمن معرفی حداکثری پویش ملی آجر به آجر به عموم مردم، از منابع ارزش افزوده در راستای امر خطیر مدرسه سازی استفاده گردد.

به اشتراک بگذارید :