26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ ۱۰:۵۸:۱۷
کد مطلب:  1247639
داور رشته صوت قرائت و ترتیل متوسطه دوره دوم سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور:
مسابقات دانش‌آموزی قرآن از مهمترین رقابت‌های قرآنی کشور است

یکی از داوران مسابقات قران گفت:حفظ دانش آموزان درمسابقات بین المللی حائز اهمیت است و باید تمهیدی اندیشید تا دانش‌آموزان برگزیده فکر نکنند که با گذشت یک سال به حاشیه رفته و یا فراموش شده اند.

حسن ربیعیان داور رشته صوت قرائت و ترتیل متوسطه دوره دوم سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور، در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تقدیر از اقدامات ارزشمند صورت گرفته در راستای برگزاری مسابقات قرآن کریم دانش آموزان با اشاره به اینکه بیش از ۱۰ سال در مسابقات قرآن آموزش و پرورش حضور داشته و از آن با دو ویژگی مهم و منظم یاد کرد، گفت: افتخار آن را داشتم که مسابقات را در رشته‌های مختلف داوری کردم و معمولاً در رشته‌های صوت و لحن و اذان داوری انجام دادم. باید بگویم آنچه مهم است این است که این مسابقات یکی از مهمترین مسابقات قرآنی کشور است و عزیزان دانش آموز در این مسابقات با علاقه شرکت می کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی از دانش آموزان در بیرون از بدنه آموزش و پرورش آموزش دیده اند و مطرح شده اند و بسیاری از آنان نیز در مدارس مفاهیم قرآنی را آموختند، افزود: نکته مهم در برگزاری مسابقات این است که مدیریت دانش آموزان برای حضور در مسابقات مورد توجه قرار بگیرد چرا که حضور در مسابقات موجب می شود تا دانش آموزان با انگیزه بیشتر در فعالیت های مدرسه حاضر شوند.

داور بخش اذان سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور، در ادامه با اشاره به اینکه دانش‌آموزان باید در سال‌های تحصیلی آینده رشته مسابقه خود را پیگیری کنند، اظهار داشت: فضای برگزاری مسابقات باید به گونه‌ای باشد تا به دانش آموزان آن قدر خوش بگذرد تا مقاطع حضور خویش را پیگیری کنند و احساس امنیت و صمیمیت موجود در مسابقات توام با نظم و انضباط موجب شود که دانش‌آموز منتظر برگزاری مسابقات سال آینده باشد.

ربیعیان برگزاری مسابقات قرآن کریم دانش‌آموزی را بسیار مفید و ارزشمند ارزیابی و اظهار امیدواری کرد که آموزش و پرورش بتواند دانش آموزان را بیش از پیش از طریق مدارس به قرآن جذب و به شرکت در این مسابقات ترغیب کند.

به اشتراک بگذارید :