0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ ۱۰:۳۱:۱۸
کد مطلب:  1247545
کیفیت‌بخشی به زندگی دانش‌آموزان تحولی در آینده آنان است

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به اینکه وظیفه ما در آموزش و پرورش ایجاد مو قعیت‌هایی برای کیفیت بخشی به زندگی دانش آموزان است گفت: اگر این جرقه‌ها در دوران مدرسه در دانش آموزان ایجاد نشود در آینده به سختی با توسعه فردی و اجتماعی روبرو خواهند شد

محمد صیدلودر حاشیه دیدار از سی و هشتمین جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزان اظهار داشت: موقعیت‌های اولیه باید در طول دوران تحصیل برای دانش اموزان از سوی نظام آموزشی ایجاد شود.

وی با اشاره به اهمیت هنر و نگاه فلسفی در زندگی دانش آموزان، افزود: هنر یک نگاه فلسفی به دنیا و زندگی در دانش آموزان ایجاد می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به ضرورت کسب مهارت در دانش آموزان عنوان کرد: یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های کاربردی را در همین مسابقات فرهنگی، هنری می توان جستجو کرد چرا که می‌تواند منجر به کسب مهارتی در آنها شود که در آینده برای آنها بسیار مفید خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه آموزش های تئوری بعد از مدتی می‌تواند از ذهن دانش آموزان خارج شود، عنوان کرد:  ساحت‌های هنری و زیبا شناختی در ذهن ماندگار است و هنر به عنوان یک مهارت می‌تواند سرمایه‌ای بزرگ برای دانش آموزان ایجاد کند.

صیدلو با اشاره به اینکه هر اتفاقی که در مدرسه می‌افتد اگر در خانواده پشتیبانی و حمایت نشود، ابتر می‌ماند، تصریح کرد: گاهی کشف یک استعداد توسط یک مربی در مدرسه رخ می‌دهد و این حمایت و همراهی خانواده است که آن استعداد منجر به شکوفایی و خلاقیت می‌شود.

وی فعالیت‌های فرهنگی و هنری در دانش آموزان را یکی از راه‌های اصلی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانست و افزود: هنر یک نگاه فلسفی به دنیا و زندگی در دانش آموزان ایجاد می کند که مهمترین عامل بازدارندگی و گرایش به سوی بزهکاری است.

این مسئول آموزشی در پایان با اشاره به اینکه فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی بر پایه درک دانش آموزان به صورت حضوری است، گفت:  کرونا سبب شد تا به دنبال راه های جدید نیز باشیم و توسعه فضای مجازی و تلفیق ان با شرایط حضوری و فیزیکی دانش آموزان می‌تواند در آینده مورد توجه جدی تری قرار گیرد.

آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران شامل فیروزکوه، دماوند، رودهن، پردیس، شهرری (ری یک و ۲)، پاکدشت، پیشوا، ورامین، قرچک، کهریزک، فشافویه، چهاردانگه، جوادآباد، اسلامشهر، رباط کریم، شهریار، ملارد، شهر قدس، بهارستان (یک و۲) است.

به اشتراک بگذارید :