23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ ۲۰:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1246785
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در نشست امضای تفاهم‌نامه با دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب:
دانشگاه از جمله نهادهایی است که می‌تواند برای بهبود حال جامعه در آینده، فکر تولید کند

نشست امضای تفاهم‌نامه میان اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب در محل سالن شهید سردار سلیمانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران برگزار شد‌.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد واحد تهران اداره کل منعقد شد.

خواجوی با اشاره به این که  دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب از بزرگترین واحد‌های دانشگاهی، نه تنها در دانشگاه آزاد بلکه در تمامی دانشگاه‌ها به شمار می‌آید، گفت: این واحد دانشگاهی ظرفیت‌های بسیاری دارد و در تمامی سطوح می‌تواند دانشجویان متفاوت را در خود جای دهد.

محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران ضمن اظهار امیدواری در این زمینه که این تفاهم‌نامه موجبات تکمیل ماموریت آموزش و پرورش و به سرانجام رسیدن به اهداف عالی آموزشی برای این مجموعه باشد گفت: امید است دانشگاه آزاد اسلامی نیز بتواند در ماموریتهای خویش بیش از پیش موفق باشد.

وی در ادامه با اشاره به این که این دو نهاد با کمک یکدیگر می‌توانند کیفیت خدمات خود را ارتقا ببخشند، افزود: می‌بایست هر نهادی هر اقدامی می‌خواهد انجام دهد با عنایت به تغییر مناسبت‌هایی باشد که شرایط بیماری کرونا در آن لحاظ شده باشد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بعد از سوم اسفند مجموعه آموزش و پرورش دریافته است که باید تغییرات بسیاری در مجموعه صورت بدهد و در این راه نهادهای علمی و فرهنگی بیش از دیگر نهادها آگاهند که باید آینده پژوهانه اقدام کنند، ادامه داد: دانشگاه از جمله نهادهایی است که می‌تواند برای بهبود حال جامعه در آینده فکر تولید کند و همچنین می‌تواند در برنامه‌ریزی برای آینده نقش مهمتری ایفا کند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران با طرح این پرسش که دانش‌آموزان در پایان دوره تحصیلی به ویژه در رشته‌های فنی حرفه‌ای آماده زندگی هستند، اظهار داشت: ما در آموزش و پرورش به طوری برنامه‌ریزی می‌کنیم تا دانش آموزان بعد از پایان تحصیلات متوسطه در تمامی ساحت‌های پیش‌بینی شده در سند تحول بنیاین بتوانند زندگی را مدیریت کنند.

وی شهروند با کیفیت را کسی دانست که در جریان دانایی است و بر همین اساس، تصریح کرد: ما بسیار علاقمندیم که همکاران فرهنگی به این جریان دانش متصل باشند و در واقع در کنار تدریس سوی علم بوده و محصل در دانش باشند، هر چند در این مسیر مشکلات وجود دارد اما امیدواریم این مشکلات هر چه زودتر برطرف شود.

صیدلو با اظهار امیدواری در این زمینه که می.بایست اقداماتی انجام شود تا اینگونه تفاهمنامه‌ها تشریفاتی نباشند، تاکید کرد: طرفین در راستای انعقاد یک تفاهم‌نامه می‌بایست به گونه‌ای رفتار کنند تا دردی از طرف مقابل را درمان کنند.

برگزاری تورهای یک روزه (open day) جهت معرفی پتانسیل موجود در دانشگاه و بازدید از امکانات آزمایشگاهی، کارگاهی، و... (به صورت حضوری یا آنلاین) برای دانش‌آموزان سال آخر دبیرستان در راستای کمک به آنها برای انتخاب رشته و گذاشتن جلسات مشاوره با اساتید صاحب نام به تفیک رشته‌های تحصیلی مورد تقاضای اداره کل، برگزاری دورههای آموزشی علمی و آزمایشگاهی، در قالب کارگاه، اردو، کرسی‌های نظریه پردازی و مناظرات علمی، تشکیل نشست‌های تخصصی بین اعضای هیأت علمی «دانشگاه» و معلمان «اداره کل»، استفاده از توانمندی‌های نیروی انسانی متخصص طرفین در موضوعات ذیل تفاهم‌نامه، نیازسنجی، طراحی و انجام پروژه‌های پژوهشی و تحقیقاتی مشترک، مشارکت در تولید محتوای کمک آموزشی در قالب‌های نرم‌افزاری (محتوای الکترونیکی، مالتی مدیا، فیلم، عکس، پوستر، ...) و یا به صورت سختافزاری (ساخت تجهیزات کارگاهی و یا آزمایشگاهی ...)، همکاری و مشارکت طرفین در فعالیت‌های پژوهشی مانند برگزاری سمینارهای علمی، آموزشی، و ..... همکاری در اجرای آموزش‌های مهارتی و حرفه‌ای در دوره‌های کارآفرینی و یا دوره دوم متوسطه کار دانش در قالب آموزش برون‌سپاری، بهره‌مندی از تخصص طرفین در ارتقاء سطح دانش، نگرش و مهارت‌های دانش آموختگان، بهره‌مندی از فضا و امکانات پژوهشی، آموزشی، فرهنگی، ورزشی و رفاهی یکدیگر در اجرای طرح و برنامه‌های ذیل موضوعات تفاهم‌نامه، بهره‌مندی از بستر و زیرساخت‌های شبکه‌های ارتباط مجازی و آموزش‌های الکترونیک در «دانشگاه» برای پیشبرد برنامه‌های ذیل تفاهم‌نامه، برگزاری مسابقات، جشنواره‌ها و استارتاپ‌های دانشجویی و دانش‌آموزی به ویژه در زمینه‌های فرهنگی و هنری، استفاده از ظرفیت‌های «دانشگاه» در مشاوره تحصیلی به دانش آموزان و معرفی رشته‌های مختلف دانشگاهی، اطلاع‌رسانی فعالیت‌های مشترک از طریق وب سایت، خبرنامه و رسانه‌های در اختیار» دانشگاه و «اداره کل»، از جمله مفاد این تعهد نامه است.

 

به اشتراک بگذارید :