28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ ۰۸:۱۹:۴۶
کد مطلب:  1245869
به میزبانی آموزش و پرورش نطنز برگزار شد؛
جلسه روسای آموزش و پرورش قطب شمال استان

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: ادارات آموزش و پرورش در بحث پروژه مهر بیشتر فعالیت خود را در امر تولید محتوا و استفاده صحیح از فضای مجازی در امر یادگیری و برگزاری کارگاه های آموزشی معطوف نمایند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در نوزدهمین روز از مرداد ماه 1399، غلامحسن سخایی معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در جلسه روسای آموزش و پرورش قطب شمال استان که به میزبانی شهرستان نطنز برگزار گردید در سخنانی ضمن گرامی داشت ایام دهه ولایت اظهار داشت: باید بستر و زیر ساخت های مختلفی جهت آموزش دانش آموزان در فضای مجازی مهیا شود؛ با توجه به بازگشایی مدارس در 15 شهریور ماه و لزوم آماده بودن مدارس در زمان بازگشایی باید زیر ساخت های آموزش در فضای مجازی در سطح استان و شهرستان ها با توجه به امکانات موجود فراهم شود.

وی افزود: شیوه نامه های شروع سال تحصیلی مطابق با شرایط نواحی و مناطق، تدوین و ارسال خواهد شد و مدیران با توجه به وضعیت هر منطقه، نسبت به اجرای سناریوی های تدوین شده در شرایط سفید، زرد یا قرمز با رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام خواهند نمود.

سخایی فعالیت در سامانه شاد را برای کلیه همکاران و دانش آموزان ضروری دانسته و خاطر نشان کرد: در کنار آموزش در سامانه شاد باید از قابلیت های دیگر برنامه ها در امر آموزش، بهترین استفاده را نمود تا به افزایش کیفیت فرآیند آموزشی کمک کند.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان درباره موضوع ساماندهی نیروی انسانی با توجه به نیاز مناطق افزود: مقاضی است مدیران آموزش و پرورش نواحی و مناطق بر اساس نیروهای موجود، ساماندهی را انجام دهند و در صورت نیاز طی مکاتبات اداری جهت رفع کمبود نیرو، برنامه ریزی و اقدام لازم صورت پذیرد.

سخایی بر اهتمام ویژه مدیران مدارس در زمان بازگشایی به امر بهداشت و سلامت تاکید نموده و افزود: سلامت جامعه در اولویت قرار دارد و قطعا دانش آموزان در زمان حضور در مدارس از وسایل بهداشتی از قبیل ماسک و غیره استفاده خواهند نمود تا شاهد کنترل هر چه بیشتر بیماری کوید 19 و جلوگیری از انتشار آن در بین دانش آموزان باشیم .

رییس پروژه مهر قطب شمال استان اصفهان خاطرنشان کرد: ادارات آموزش و پرورش در بحث پروژه مهر بیشتر فعالیت خود را در امر تولید محتوا و استفاده صحیح از فضای مجازی در امر یادگیری و برگزاری کارگاه های آموزشی معطوف نمایند.

سخایی همچنین از ساماندهی نیروی انسانی در سامانه ابلاغ از اول شهریور ماه خبر داد و افزود با شروع سال تحصیلی در 15 شهریور ماه و آمادگی کامل همکاران در مدارس سامانه ابلاغ از اول شهریور ماه فعال تا پس از صدور ابلاغ نسبت به آماده شدن زیر ساخت های لازم جهت تولید محتوا اقدام گردد.

وی همچنین در رابطه با صدور ابلاغ آموزگان ابتدایی گفت: صدور ابلاغ برای آموزگاران به صورت 22 ساعت تدریس و 2 ساعت درس تربیت بدنی خواهد بود.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در پایان از طرح اینترنت رایگان در روستاها خبر داده و افزود: طی تفاهمی که با اداره مخابرات استان صورت پذیرفته، در 1300روستای استان اینترنت رایگان لحاظ گردیده که با شروع سال تحصیلی این طرح در شهرها نیز اجراخواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :