13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ ۱۳:۱۳:۱۵
کد مطلب:  bM5xZx2R
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان
هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان خوزستان

هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان خوزستان چهارشنبه مورخ 29/2/95 درتالار بوستان سازمان آب و برق با حضور مهندس حافظی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور، آیت ا... حسن زاده امام جمعه موقت اهواز، مهندس خبیر سرپرست استانداری خوزستان، مسئولین مجمع خیرین استان خوزستان، معاونت بنیاد برکت و روسای آموزش و پرورش نواحی و مناطق استان خوزستان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در ابتدای این جشنواره محمد تقی زاده مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان ضمن قدردانی و سپاس از خیرین مدرسه ساز و مسئولین زیربط گفت:  به واسطه ی جنگ تحمیلی و دفاع مقدس بسیاری از زیر ساختهای آموزشی  و مدارس استان به کلی تخریب گردید یا در اختیار امور مربوط به جنگ قرار گرفت و مدارسی که از گزند حملات دشمن به دور بودند نیز جهت اسکان آوارگان جنگی اختصاص یافته بود.

وی افزود: پس از پایان جنگ و دوران بازسازی تلاشهای بسیار خوبی در جهت احیاء فضاهای آموزشی استان صورت گرفت اما با توجه به حجم آسیب ها، نا چیز بود. با همکاری و همراهی خیرین مدرسه ساز بخش دیگری از این کمبود ها جبران شده است اما هنوز با نقطه ی آرمانی فاصله ی زیادی داریم.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان خبرداد که، در شرایط کنونی به بیش از سه هزار کلاس درس نیازمندیم و بیش از دو هزار مدرسه ما نیاز به تخریب و بازسازی دارد، ضمنا در بعد نیروی انسانی، این استان نیاز مند بیش از هفت هزار نیروی انسانی  می باشد.

تقی زاده ادامه داد: در توسعه ی آموزشی هر استان نیاز مندی های سخت افزاری و نرم افزاری نقش مهمی ایفا می کنند که نیاز مند فرهنگ سازی عمومی جهت جلب مشارکت اقشار مختلف مردم استان در کاهش این کمبود ها می باشد. در همین راستا طی دو سال اخیر تلاشهای بسیار خوبی صورت گرفته است. به نحوی که رشد بیش از دویست درصدی در افزایش جذب مشارکت خیرین مدرسه ساز را شاهد بوده ایم و استان خوزستان بعد از استان تهران دومین استان کشور در جذب مشارکت خیرین می باشد. که این موفقیت مرهون مدیریت و درایت مهندس رضایی مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان و حسن همکاری خیرین مدرسه ساز استان می باشد.

     

به اشتراک بگذارید :