20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ ۱۲:۴۹:۲۲
کد مطلب:  1244991
دبیر بخش هنرهای آوایی سی و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور :
دومین گروه داوران رشته هنرهای آوایی سی و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری  دانش آموزان سراسر کشور معرفی شدند

دبیر بخش هنرهای آوایی سی و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور از معرفی گروه دوم داوران رشته هنرهای آوایی سی و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری  دانش آموزان سراسر کشور خبر داد .

به گزارش روابط عمومی سی و هشتمین دوره مسابقات دانش آموزان برگزیده سراسر کشور سعید مجیدی دبیر بخش هنرهای آوایی سی و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور با معرفی گروه دوم هیات داوران رشته ی هنرهای داوایی جشنواره فرهنگی هنری فردا گفت : فرزین طهرانیان دانش آموخته آکادمی ملی موسیقی اوکراین و استاد دانشگاه های هنر و آزاد از سال 1387است و سوابقی  چون نویسندگی کتابهای موسیقی از آموزش تا اجرا و چهار عنوان دیگر را در کارنامه خود به ثبت رسانده است . وی برگزیده خانه موسیقی وزارت آموزش عالی است ودر کشورهای اوکراین - گرجستان و لهستان به اجرای کنسرت پرداخته است .

بنا بر این گزارش مجیدی در معرفی سامر حبیبی دیگر داور جشنواره هنرهای آوایی اظهار داشت : وی نوازنده ، مدرس ، پژوهشگر و فارغ التحصیل هنرستان موسیقی  تهران است که سوابقی همچون 28 سال سابقه تدریس موسیقی در دانشگاه ها و مراکز آموزشی و فرهنگی  ، برگزارکننده  کنسرت و ورک شاپ و مستر کلاس در بیش از 40 کشور اروپایی و آسیایی ،  همکاری در تولید و ضبط بیش  از 70 آلبوم موسیقی ایرانی ، شرکت در پروژه های باز سازی موسیقی قدیم ایرانی مربوط به قرون 15 و 16 میلادی ، برگزاری دوره های آموزشی در استانها و شهرهای ایران در کارنامه وی به چشم می خورد .

 مرمت و رگلاژ بیش از 8000 کمانچه و قیچک  ، تاسیس بزرگترین کارگاه ساخت کمانچه در ایران و اولین سازنده کمانچه آلتو در ایران از دیگر فعالیتهای اوست .

این مقام مسئول فرناز خاکپور فارغ التحصیل هنرستان موسیقی دختران را از دیگر داوران این جشنواره معرفی کرد و افزود : وی دارای مدرک کارشناسی از کنسرواتوار دولتی ایروان (کومیتاس) در ارمنستان و کارشناسی ارشد از کنسرواتوار کومیتاس نزد الکساندر گوسمیان می باشد ؛ همکاری با ارکستر سمفونیک تهران ، نوازندگی در ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر موسیقی ملی و تدریس در دانشگاه و هنرستان عالی موسیقی تهران از دیگر سوابق وی می باشد .

به اشتراک بگذارید :