2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ ۱۱:۵۵:۵۵
کد مطلب:  1244839
داور رشته صوت قرائت تحقیق و ترتیل متوسطه دوره دوم سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور:
افق مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانش آموزی برای همه دانش‌آموزان بسیار ارزشمند است

یکی از داوران مسابقات قران گفت:حفظ دانش آموزان درمسابقات بین المللی حائز اهمیت است و باید تمهیدی اندیشید تا دانش‌آموزان برگزیده فکر نکنند که با گذشت یک سال به حاشیه رفته و یا فراموش شده اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، حسن ربیعیان داور رشته صوت قرائت تحقیق و ترتیل متوسطه دوره دوم سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور، در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تقدیر از اقدامات ارزشمند صورت گرفته در راستای برگزاری مسابقات قرآن کریم دانش آموزان با اشاره به این که بیش از ۱۰ سال در مسابقات قرآن آموزش و پرورش که از آن با دو ویژگی مهم و منظم یاد کرد، حضور داشته است، گفت: افتخار آن را داشتم که مسابقات را در رشته‌های مختلف داوری کردم و معمولاً در رشته‌های صوت و لحن و اذان داوری کرده ام. باید بگویم آنچه مهم است این است که این مسابقات یکی از مهمترین مسابقات قرآنی کشور است و عزیزان دانش آموز در این مسابقات با علاقه شرکت می کنند.

وی در ادامه با اشاره به این که برخی از دانش آموزان در بیرون از بدنه آموزش و پرورش آموزش دیده اند و مطرح شده اند و بسیاری از آنان نیز در مدارس مفاهیم قرآنی را آموختند، افزود: نکته مهم در برگزاری مسابقات این است که مدیریت دانش آموزان برای حضور در مسابقات مورد توجه قرار بگیرد و حضور در مسابقات موجب می شود تا با انگیزه بیشتر، موجب شود تا بعد از آن نیز در این مسابقات شرکت کند.

داور بخش اذان سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور، در ادامه با اشاره به این که دانش‌آموزان باید در سال‌های آتی تحصیلی رشته مسابقه خود را پیگیری کنند، اظهار داشت: فضای برگزاری مسابقات باید به گونه‌ای باشد تا به دانش آموزان آن قدر خوش بگذرد تا مقاطع حضور خویش را پیگیری کنند و احساس امنیت و صمیمیت موجود در مسابقات توام با نظم و انضباط موجب شود که دانش‌آموز منتظر برگزاری مسابقات سال آینده باشد.

ربیعیان برگزاری مسابقات قرآن کریم دانش‌آموزی را بسیار مفید و ارزشمند ارزیابی و اظهار امیدواری کرد که آموزش و پرورش بتواند دانش آموزان را بیش از پیش از طریق مدارس دانش آموزان بیشتری را به قرآن جذب و به شرکت در این مسابقات ترغیب کند.

این قاری پیشکسوت ضمن تقدیر از اقدامات ارزشمند صورت گرفته در بستر وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: مسئولین آموزش و پرورش در برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان با عشق و علاقه، فکر، برنامه ریزی و فعالیت می کنند و همین امر موجب می‌شود که هر ساله شاهد این موضوع باشیم که مسابقات پویاتر و منظم تر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این که حضور داوران به نام متخصص و کار کشته حوزه قرآن کریم وزن برگزاری این دوره از مسابقات را نسبت به سال‌های گذشته بیشتر کرده است، تصریح کرد: حضور داوران کارکشته در مسابقات قرآن کریم دانش آموزان موجب می شود که این مسابقات به سمت پویایی و نظم بیشتری حرکت کند. ویروس کرونا موجب شد تا تعدادی از شرکت کنندگان که بر اساس برنامه ریزی و تصمیم به حضور در این دوره از مسابقات داشتند نتوانند در جمع دانش آموزان شرکت کننده حضور داشته باشند. در جهت احتیاط ممکن است برخی از خانواده ها اجازه حضور دانش‌آموزان را به آنان ندهند اما باید این آگاهی را به خانواده ها داد که می‌توان با رعایت پروتکل‌ها خطر دانش‌آموزان را تهدید نخواهد کرد.

ربیعیان، جلب اعتماد، نظم، توجه و نوع تشویقات معنوی را از عوامل مهم ترغیب دانش آموزان به شرکت در مسابقات قرآن کریم دانسته و گفت: همانگونه که دوستان در آموزش و پرورش به این نکته هم توجه داشته اندمی بایست به برگزیدگان سالهای گذشته توجه شود و بتوان از آنان در استان‌ها و در جهت تبلیغات مسابقات هر ساله سود برد تا دانش‌آموزان برگزیده فکر نکنند که با گذشت یک سال به حاشیه رفته و یا فراموش شده اند.

وی یادآوری حضور سال‌های گذشته را برای دانش‌آموزان در سال جاری یکی از خاطرات شیرین و اقدامات ارزشمندی برشمرد و گفت: افق مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانش آموزی برای همه دانش‌آموزان بسیار ارزشمند است که امید آن است تا با برنامه‌ریزی، آموزش و تمرینات بیشتر همچنین راهنمایی اساتید و مسئولین دانش‌آموزان به سمت تکرار حضور برای رسیدن به قله های افتخار سوق داده شوند چرا که معتقدم حفظ دانش آموزان در مسابقات بین المللی بسیار حائز اهمیت است.

به اشتراک بگذارید :