25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ ۱۴:۲۰:۴۸
کد مطلب:  1243327
با حضور دکتر کاظمی معاونت فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش:
 زنگ ایثار و انفاق در مدارس سراسرکشوربه صدا در آمد

هم زمان با ولادت امام هادی ( ع ) و دهه ولایت  با محوریت بسیج دانش آموزی و با همت تشکل های دانش آموزی  ، بسیج و سپاه استان تهران زنگ ایثار و انفاق  دررزمایش  کمک مومنانه با عنوان همکلاسی مهربان در شهرستان اسلامشهر همگام باسراسر کشور به صدا در آمد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، این رزمایش با حضور دکتر کاظمی معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش وجمعی از مسئولین ومعاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران ،به صورت نمادین در آموزشگاه مشکوه نور آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهربرگزارشد و در مدارس سراسر کشور نیز اجرا می گردد . 

سیدمجتبی هاشمی  معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در حاشیه ی این مراسم گفت : آنچه امروز اتفاق می‌افتد، برنامه‌ی نمادینی است که تشکل‌های دانش‌آموزی ، بسیج دانش‌آموزی و عزیزان ما در آموزش و پرورش و سایر نهادها در آن مشارکت دارند.

وی ادامه داد : در شرایط اجتماعی امروز افراد آسیب‌پذیر واشخاصی که در جریان بیماری کرونا شغل خود را از دست دادند و یا با آسیب‌های مادی مواجه هستند نیاز به کمک دارند وما تلاش می‌نیم تا عزیزان دانش آموز ما به عنوان آینده سازان در راستای عدالت اجتماعی و پاسداشت ارزش ها بتوانند در این یاری رسانی مشارکت داشته باشند.  

هاشمی در ادامه خاطر نشان کرد : این حرکت در شهرستان اسلامشهر رونمایی از آغاز یک حرکت وسیع و اثر بخش در جامعه است . وی تصریح کرد : با شیوع کرونا ، کشورمان با چالشهای جدیدی در حوزه اجتماعی روبرو شد و  تشکل های دانش آموزی ما سعی کردند تا این تهدید را به فرصتی تبدیل کنند برای اینکه یک بستر تربیتی ویژه ای را ایجاد کنند تا دانش آموزان عزیز در آن ،انفاق و ایثار را تمرین کنند و ان‌شاءالله در  کنار همدیگر شرایط موجود را که شرایط بسیار سختی برای برخی از خانواده های عزیز است را پشت سر بگذارند .

هاشمی گفت : با توجه به اینکه در15شهریورماه مدارس  بازگشایی خواهند شد و دانش آموزان عزیز ما در این مرحله باید لوازم آغاز سال تحصیلی را فراهم کنند، امیدواریم تا زمانی که موضوع کرونا وجود دارد مشارکت  دانش آموزان ما با همراهی تشکل های دانش آموزی همچنان ادامه داشته باشد .

گفتنی است پویش همکلاسی مهربان با اهداف چندگانه ای از قبیل ترویج فرهنگ احسان وحمایت از کالای ایرانی در جهت جهش تولید با  رویکردهای تربیتی برای تامین نوشت افزاربرای دانش آموزان نیازمند انجام می شود .

به اشتراک بگذارید :