24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ ۰۹:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1242771
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در بازدید از خبرگزاری تسنیم؛
دریافت شهریه هنگام ثبت‌نام در مدارس دولتی خلاف مقررات است

اعتدادی با بیان اینکه دریافت شهریه هنگام ثبت‌نام مدارس دولتی خلاف مقررات است، گفت: از آغاز ثبت‌نام تاکنون مدارس ۷ مدیر متخلف مدارس دولتی که تقاضای وجه کردند به هیات معرفی شدند و احکام آنها به زودی صادر می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، محمد اعتدادی در بازدید از خبرگزاری تسنیم اصفهان که به مناسبت روز خبرنگار صورت پذیرفت، در مصاحبه با خبرنگار این رسانه با اشاره به دغدغه خانواده‌ها بابت پرداخت شهریه مدارس، اظهار داشت: دریافت شهریه از والدین هنگام ثبت‌نام در مدارس دولتی خلاف مقررات و سیاست‌های آموزش و پرورش است.

وی افزود: به مدیران مدارس دولتی تاکید شده هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان از دریافت هرگونه وجه به غیر از هزینه کتاب و بیمه دانش‌آموزی از والدین خودداری کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه پرداخت شهریه اجباری نیست، گفت: در صورتی که والدین به صورت داوطلبانه خواهان مشارکت در پرداخت هزینه‌های مدرسه باشند، این پرداخت وجه باید بعد از بازگشایی مدارس و تشکیل انجمن اولیا و مربیان باشد و هنگام ثبت‌نام هیچ مبلغی نباید پرداخت شود.

وی تصریح کرد: دغدغه مردم برای پرداخت شهریه هنگام ثبت‌نام، دغدغه ما هم هست و به مدیران توصیه شده که امر ثبت‌نام با آرامش پیش برود و والدین فقط نگران ثبت‌نام فرزندشان باشند و مسائل مالی هیچ‌گونه مشکلی را برای خانواده‌ها پیش نیاورد.

اعتدادی ادامه داد: از خانواده‌ها می‌خواهیم اگر مدیری در هر مرکز آموزشی دولتی تقاضای وجه شهریه برای ثبت‌نام دانش‌آموز داشت به صورت موردی به آموزش و پرورش گزارش کنند.

وی با اشاره به معرفی مدیران متخلف به هیات رسیدگی به تخلفات اداری، اظهار داشت: از آغاز ثبت‌نام دانش‌آموزان در تیر‌ماه تا‌کنون 7 مدیر متخلف که تقاضای وجه هنگام ثبت نام کردند به هیات معرفی شدند و احکام آنها به زودی صادر می‌شود.

 

به اشتراک بگذارید :