20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ ۱۰:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1242701
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در بازدید از خبرگزاری ایرنا؛
تعامل رسانه‌ها با آموزش و پرورش اصفهان راهگشای حل مشکلات است

اعتدادی گفت: تعامل خوب و سازنده رسانه ‌ها با دستگاه عظیم تعلیم و تربیت استان راهگشای حل مشکلات و رفع موانع تحصیلی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، محمد اعتدادی در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز اصفهان که به مناسبت روز خبرنگار صورت پذیرفت در مصاحبه با خبرنگار این رسانه افزود: با توجه به اینکه مردم، صاحبان اصلی آموزش و پرورش هستند باید تعامل و ارتباط بین رسانه و دستگاه تعلیم و تربیت بسیار زیاد و متقابل باشد.

وی با اشاره به جامعه هدف چهار میلیونی دستگاه تعلیم و تربیت استان گفت: بر این اساس چالش‌ها و نارسایی‌های بسیاری می‌تواند ایجاد شود که نیازمند همفکری و همراهی مردم و رسانه‌هاست.

اعتدادی فضای آموزش و پرورش استان را در چند ماه گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیار سخت برشمرد و افزود: برای سال تحصیلی جدید این سختی‌ها به دلیل مشکلات مالی و کمبود نیروی انسانی مضاعف است.

به گفته وی یکی از الزامات بازگشایی مدارس که مقرر شد از ۱۵ شهریور صورت بگیرد ثبت نام دانش‌آموزان است که که با توجه به شرایط شیوع کرونا و نگرانی و تردید خانواده‌ها برای حضور فرزندانشان در کلاس‌های درس هنوز کامل صورت نگرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: در دوره های اول ابتدایی و متوسطه تاکنون ۸۵ درصد دانش‌آموزان ثبت نام کرده‌اند و فقط ۱۵ درصد باقی مانده که تعدادی به دلیل سنجش و تعدادی بخاطر تکمیل تحصیل تا شهریور تاکنون موفق نشده‌اند.

اعتدادی یادآور شد: در این راستا وضعیت ثبت نام در دوره پیش دبستانی مطلوب نیست و از مجموع یک هزار و ۴۹۰ واحد پیش دبستانی تنها ۲۵۰ واحد درگیر ثبت نام هستند و تنها هفت درصد در این دوره ثبت‌نام کرده اند.

وی با بیان اهمیت دوره پیش‌دبستانی به عنوان مقدمه و مکمل ورود به دوره اول ابتدایی گفت: اگر شرایط حاضر مانع از تحصیل و آموزش نوآموزان در این دوره شود افت کیفیت آموزشی را به دنبال خواهد داشت.

اعتدادی تصریح کرد: سال تحصیلی گذشته مدارس از اسفند تعطیل شد و دانش‌آموزان کلاس اولی توانستند نوشتن و قلم به دست گرفتن را یاد بگیرند ولی نگرانی برای امسال آن است که اگر استان در شرایط قرمز شیوع بیماری کرونا قرار بگیرد و کلاس اولی‌ها نتوانند بصورت حضوری و فیزیکی آموزش ببینند صدمات زیادی به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه هیچ‌گاه فضای مجازی نمی‌تواند جایگزین حضور فیزیکی در مدرسه و کلاس درس شود اظهار داشت: با این حال برنامه آموزشی "شاد" مورد تاکید و اولویت وزیر آموزش و پرورش برای آموزش دانش‌آموزان قرار دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در پایان به برنامه آموزشی بومی استان به عنوان یک برنامه جامع و کامل اشاره کرد که در سال تحصیلی جدی در صورت آموزش غیرحضوری می‌تواند همانند سال قبل مورد استفاده قرار بگیرد.

به اشتراک بگذارید :