24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ ۰۸:۵۱:۵۳
کد مطلب:  1242651
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در بازدید از خبرگزاری ایمنا:
مدارس اصفهان ۱۵ شهریور بازگشایی می‌شود

اعتدادی از رسیدگی به تخلفات هفت مدیر متخلف در زمینه اخذ شهریه در مدارس دولتی در زمان ثبت نام خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان در بازدید از خبرگزاری ایمنا که به مناسبت روز خبرنگار صورت پذیرفت، در گفت‌وگو با خبرنگار این رسانه در خصوص زمان بازگشایی مدارس در استان اصفهان اظهار کرد: بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مدارس از ۱۵ شهریورماه بازگشایی می‌شود.

وی با بیان اینکه مدارس با سناریوهای مختلف در شهرهای سفید، قرمز و زرد بازگشایی می‌شود، افزود: ما در استان اصفهان این آمادگی را داریم که تحت هر شرایطی با این سناریوها مدارس را در موعد مقرر بازگشایی کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در خصوص حضوری و غیرحضوری بودن بازگشایی مدارس در مناطق مختلف استان اصفهان ادامه داد: دستورالعمل و پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی مدارس به صورت بومی و ملی آماده شده که پیوست بهداشتی نیز دارد.

وی با بیان اینکه در دستورالعمل آماده شده شرح وظایف هر شخص دیده شده است، افزود: این بازگشایی در وضعیت فعلی شیوع کرونا که خانواده‌ها هم دغدغه همین موضوع را دارند، زیرساخت و بستری نیاز دارد که ما آن را در سطح استان اصفهان گام به گام اجرا کرده‌ایم.

اعتدادی اضافه کرد: قرار است تا ۱۵ شهریورماه ما روستا به روستا، شهر به شهر و خانواده به خانواده بتوانیم با قطب بندی که کردیم خانواده‌ها و مناطقی را که به اینترنت یا گوشی هوشمند دسترسی ندارند را به اسم شناسایی و برای آنها در آینده برنامه‌ریزی کنیم.

وی با اشاره به مرجع بودن دانشگاه علوم پزشکی برای اعلام وضعیت سفید، زرد یا قرمز بودن شهرستان‌ها گفت: در مناطق سفید دانش آموزان به حالت عادی و حضوری سر کلاس درس حاضر می‌شوند اما در وضعیت زرد آموزش‌ها به صورت حضوری و مجازی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: در دستورالعملی که تدوین کردیم با نتیجه‌گیری از نظرات کارشناسان مختلف آموزش و پرورش، استان اصفهان طرحی را به جای طرح زوج و فرد داده است که آن حضور یک هفته در میان دانش آموزان سر کلاس درس است.

وی تصریح کرد: سناریوی پیشنهادی ما این است که اگر کلاسی ۳۰ دانش‌آموز دارد، ۱۵ دانش‌آموز در یک هفته به مدرسه بروند و در هفته بعد گروه ۱۵ نفری بعدی به مدرسه بروند که این به جهت مدیریت نیروی انسانی است و ما در صورتی می‌توانیم وضعیت زرد را کنترل کنیم که بتوانیم از پس مدیریت نیروی انسانی بربیاییم و این امر با پیشنهاد ما مدیریت می‌شود.

اعتدادی ابراز امیدواری کرد که با کمک همه رسانه‌ها و مردم و مسئولین بتوانیم مدارس را در ۱۵ شهریور به نحو خوبی بازگشایی کنیم.

وی در خصوص اخذ شهریه از خانواده‌ها در مدارس دولتی اظهار کرد: قانون اساسی تعیین کرده که تحصیل دانش آموزان از پایه اول تا دوازدهم باید رایگان باشد و اینکه ما مبالغی را برای اخذ شهریه در مدارس دولتی تعیین کنیم خلاف قانون است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه ما ناظرین خود را فعال کرده‌ایم که هنگام ثبت نام شهریه‌ای از خانواده‌ها اخذ نشود، ادامه داد: به دلیل شرایط اقتصادی فعلی مردم، تعداد ناظرین در مدارس بیشتر شده است و ما پیگیر این موضوع هستیم و نگرانیم که پولی که مدیر مدرسه از خانواده می‌گیرد باعث نگرانی خانواده نشود.

وی اضافه کرد: از ابتدای تیر ماه تا کنون هفت نفر از مدیران متخلف که موقع ثبت نام درخواست وجه از خانواده‌ها داشته‌اند به هیئت رسیدگی به تخلفات معرفی شده‌اند و احکام آن ها نیز صادر می‌شود؛ تاکید ما این است موقع ثبت نام از خانواده‌ها وجهی درخواست نشود.

اعتدادی خاطرنشان کرد: مدارس هزینه‌های خاص خود را دارند  باید تأمین شود و سرانه مدارس چند سالی است به حد کافی به آن‌ها داده نمی‌شود برای جبران این امر انجمن اولیا و مربیان تصمیم بر جلب مشارکت خانواده‌ها آن هم به صورت اختیاری می‌گیرد.

وی در خصوص فرم مدارس برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ تاکید کرد: در سال جاری فرم مدارس اجباری نیست تا به امروز هم نسبت به سال گذشته وضعیت فرم مدارس و تخلفات این بخش خیلی کمتر است.

به اشتراک بگذارید :