16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ ۰۸:۱۳:۳۳
کد مطلب:  1242541
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس خبر داد:
اجرای بسته تحولی مدرسه خوانا در 5 درصد مدارس ابتدایی فارس

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: بسته تحولی مدرسه خوانا، با هدف بهبود و ارتقای مهارت خواندن و نوشتن و آداب زندگی در دانش آموزان در 5 درصد مدارس ابتدایی فارس اجرا می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،محمد فیاض پور گفت: به منظور بهبود و ارتقای مهارت خواندن و نوشتن و آداب زندگی، بسته تحولی خوانا در 5 درصد مدارس ابتدایی استان اجرا می شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت : یادگیری مهارتهای خواندن و نوشتن پیش نیاز بسیاری از مهارتهای دیگر زندگی است ، بر همین اساس باید بر آموزش این مهارتها در دوره ابتدایی تاکید کرد.

فیاض پور خواندن و نوشتن را وسیله یادگیری در سایر زمینه ها مانند ریاضی ،علوم ،جغرافی و ...  بر شمرد و گفت در صورتی که دانش آموزان در دوره ابتدایی این مهارتها را به خوبی آموزش ببینند، با فراگیری مناسب تر سایر مهارتها می توانند در بزرگسالی زندگی فردی و اجتماعی بهتری را تجربه نمایند.

وی اضافه کرد: هم اکنون برش های استانی این برنامه به ادارات آموزش و پرورش در سراسر استان اعلام شده است و به زودی با برگزاری جلسات غیر حضوری به صورت ویدئو کنفرانس با مجریان طرح در فارس، نسبت به تبیین این برنامه اقدام خواهد شد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس یادآور شد: در بسته تحولی خوانا نتایج کوتاه مدت،میان مدت و بلند مدت پیش بینی شده است که در کوتاه مدت بهبود ارتقای مهارت خواندن و نوشتن و آداب زندگی ،در میان مدت ارتقای کشور در آزمون پرلز(مطالعه ی بین المللی پیشرفت سواد خواندن) ( PIRLS )  و در درازمدت تقویت زبان ملی و توسعه عدالت آموزشی مد نظر این برنامه می باشد.

به اشتراک بگذارید :