22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ ۰۱:۵۲:۱۰
کد مطلب:  1242435
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آپوزش و پرورش در پویش ملی همکلاسی مهربان اسلامشهر:
ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری در میان دانش‌آموزان فرایند مهم تربیتی است

پویش ملی همکلاسی مهربان با شعار یک کاسب، یک دانش آموز، با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، فرمانده سپاه سید الشهدا(ع) استان تهران و سایر مسئولان استانی و شهرستانی در آموزشگاه مشکوه نور آموزش و پرورش اسلامشهر برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و به نقل از پانا، در این مراسم علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در سخنانی با گرامیداشت اعیاد قربان و غدیر، دهه امامت و ولایت و میلاد امام هادی (ع) و تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری پویش مهربانی که در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری شکل گرفته، اظهار کرد: بسیج و سپاه پرچمدار خدمت در تمام عرصه‌های مختلف هستند و در کنار این عزیزان آموزش و پرورش و تشکل‌های دانش‌آموزی نیز همکاری دارد.

وی در ادامه افزود: این پویش که امروز در فضای مقدس و در شهرستان اسلامشهر برگزار شد، آغاز یک حرکت مهم و رونمایی از برنامه وسیعی است که در تهران و کل کشور شکل گرفته است.

کاظمی تصریح کرد: با توجه به آیات قرآن کریم هیچ عملی در کنار نماز به اندازه انفاق به آن پرداخته نشده و با آثار مثبت احسان و نیکوکاری در جامعه که از اجر و پاداش خداوند متعال برخوردار است، اگر بتوانیم با توجه به نگاه ویژه و راهبردی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) این آموزه‌های قرآنی را در جامعه پیاده کنیم در اصلاح امور جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش بسزایی دارد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: قرآن کریم به ما می‌آموزد که نماز یک عمل صالح انسان‌ساز است و در کنار آن انفاق به اصلاح امور جامعه خواهد پرداخت، ولی باز هم آثارش در نهایت به خود انسان بر می‌گردد.

وی با اشاره به توزیع مبلغ 30میلیارد تومان در مرحله اول کمک مومنانه با همکاری بسیج و تشکل‌های دانش‌آموزی کشور بیان کرد: آنچه امروز در درجه اول اولویت قرار دارد، ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری در سطح جامعه و بالاخص میان دانش‌آموزان است که این خود یک عمل تربیتی است.

کاظمی از همه مسئولان، مدیران و همکاران خود در آموزش و پرورش تقاضا کرد که با تمام ظرفیت‌های خود در فضای حقیقی و مجازی با کمک‌های مردمی و در راستای تحقق اهداف مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در سال جهش تولید با حمایت از کالای ایرانی در حل مشکلات تولید و جامعه راه‌گشا باشند.

گزارش تصویری این مراسم را اینجا مشاهده کنید

به اشتراک بگذارید :