28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ ۱۱:۱۶:۵۴
کد مطلب:  1241701
رئیس اداره برنامه ریزی تامین آموزش نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان خبر داد؛
دروه های آموزشی عمومی و تخصصی بدو خدمت سرباز معلمان

احتشامی گفت: در سال 1399 تعداد 127 سرباز معلم دوران خدمت خود را در مناطق محروم و کمتر برخودار استان اصفهان مشغول تدریس می شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، بهرام احتشامی با اعلام این خبر افزود: در راستای توانمندسازی و آشنایی نیروهای سرباز معلم با آموزش های بدو خدمت، دروه های آموزشی عمومی و تخصصی بدو خدمت سرباز معلمان ورودی 99، از روز سه شنبه چهاردهم مرداد آغاز شده و تا پایان مرداد ماه جاری ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره برنامه ریزی تامین آموزش نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به برگزاری این دوره ها در دو زیر مجموعه عمومی و تخصصی تصریح کرد: دوره عمومی با عنوان «مهارت های بدو خدمت معلمان» به مدت 54 ساعت به صورت الکترونیکی با هدف یادگیری مفاهیم و مهارت های تدریس ، تدوین محتوای درس و آشنایی با قوانین و مقررات آموزش و اجرایی طراحی شده است که سرفصل های دوره شامل روان شناسی تربیتی، روش ها و فنون تدریس، اصول طراحی آموزشی، سنجش و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی دانش آموزان، اطلاعات اختصاصی مخاطبین و طرح طبقه بندی مشاغل معلمان می باشد.

وی افزود: دوره تخصصی با عنوان «بررسی و تحلیل محتوای کتاب درسی» به مدت 32 ساعت به صورت ویدئوکنفرانس از روز شنبه 99/05/10 آغاز شده و تا روز یکشنبه 99/05/19 ادامه خواهد داشت. در این دوره آموزش های تخصصی در خصوص محتوای کتب درسی برای فراگیران صورت می پذیرد.

احتشامی در پایان به بازدید های معاون و مسئولین حوزه معاونت پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل از روند برگزاری دوره ها اشاره داشته و افزود: در سال 1399 تعداد 127 سرباز معلم دوران خدمت خود را در مناطق محروم و کمتر برخودار استان اصفهان مشغول تدریس می شوند. همچنین با توجه به نیاز آموزش در هر بخش، تعداد 71 نفر از سرباز معلمان در دوره ابتدایی تعداد 14 نفر در دوره متوسطه اول و تعداد 42 نفر در فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول خدمت خواهند شد.

 

به اشتراک بگذارید :