16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ ۱۱:۳۶:۱۸
کد مطلب:  1239999
مدیرکل آموزش وپرورش مازندران خبر داد:
ضرورت اتخاذ استراتژی جدید برای اجرای برنامه‌های آموزش مجازی

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران از ضرورت اتخاذ استراتژی جدید برای اجرای برنامه های آموزش مجازی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» درجلسه پروژه مهر که در باشگاه فرهنگیان استان برگزار شد گفت: ضروریست برای آموزش معلمان و دانش آموزان استراتژی جدیدی اتخاذ شود.

وی با اشاره به ضرورت داشتن برنامه ریزی دقیق و از پیش تعیین شده برای رسیدن به اهداف آموزشی و پرورشی، خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط جدید نیاز به استراتژی جدید برای اجرای برنامه های الکترونیکی در فضای مجازی هستیم که این خود نیاز به هم اندیشی و استفاده از خرد جمعی و متخصصان این بخش است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه همه واحد های موجود در آموزش و پرورش مانند یک پیکر، درکنار یکدیگر قرار دارند و در هماهنگی با همدیگر در یک نظم خاص مشغول به فعالیت هستند، افزود: برای رسیدن به هماهنگی و انگیزه در همه واحدها باید از یکدیگر نقد مشفقانه کنیم تا بتوانیم بر مشکلات فائق آییم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به تهیه نقشه ای از مدارس استان، تصریح کرد: در این نقشه از میزان دسترسی دانش آموزان به فضای مجازی و شبکه شاد می توانیم اطلاعات دقیقی بدست بیاوریم. و همچنین  می توانیم برای مناطق زرد  سبز و قرمز تصمیم مقتضی را اتخاذ کنیم.

وی با تاکید بر این که تولید محتوا محور فعالیتهای مجازی است، افزود: در ایام کرونا معلمان مازندرانی تولیدات خوبی را داشته اند که سبب سربلندی استان مازندران در میان سایر استان های کشور شده است و این مهم باید در سال تحصیلی جدید با دقت و اهتمام بیشتر ادامه پیدا کند.

سعدی پور با اشاره به این که آموزش دانش آموز توسط دبیران و تولید محتوای الکترونیکی در سرنوشت دانش آموزان تاثیر مستقیم دارد، تصریح کرد: در این راستا برای دبیران دوره متوسطه آموزشی ضمن خدمتی با مشارکت شبکه آموزش در حال آغاز است.

وی با اشاره به مدارس شبانه روزی برای تغذیه  وسرانه بهداشتی برنامه ریزی صورت گرفته است، تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع بهداشت در مدارس شبانه روزی، موضوع ایاب ذهاب دانش آموزان این مدارس از موضوعاتی است که باید تصمیمات ویژه ای در ارتباط با آن اتخاذ شود.

مدیرکل با اشاره به اینکه به شدت با تخلفات برخورد می کنیم، افزود: نظارت و سرکشی ها به صورت جدی ادامه دارد و هرجا مردم متضرر شوند خط قرمز ماست.  

به اشتراک بگذارید :