22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۱۲:۵۷:۰۵
کد مطلب:  1236001
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
دسترسی دانش آموزان به پیام رسان شاد در شهرستان های استان تهران بیشتر از سایر شیوه های آموزش بوده است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  گفت: پروژه  تحقیقی با عنوان «بررسی میزان دسترسی و اثربخشی شیوه های مختلف آموزشی دوران شیوع کرونا در شهرستان های استان تهران» انجام و نتایج آن در اختیار مسئولین استانی و وزارتی قرار گرفت.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، یوسف بهارلومعاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه در دهه های اخیر بنا به علل مختلف، آموزش های مجازی اهمیت یافته و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز بر استفاده از فناوری های جدید در امر تعلیم و تربیت دانش آموزان تاکید دارد، گفت :در شرایطی که مدارس به دلیل شیوع کرونا تعطیل شدند، نیاز مبرمی به آموزش های مجازی احساس شد و بیماری کرونا مناسبات تربیتی را به طور جدی دچار تغییر کرد.

وی با اشاره به اینکه  تغییر نقش های تربیتی و آموزشی معلم، والدین و مدیر مدرسه فقط یکی از نمودهای این دگرگونی به دلیل شیوع کرونا بود اظهار داشت:  در همین راستا مسئولین جهت برنامه ریزی صحیح آموزشی برای سال تحصیلی آینده نیازمند اطلاعات دقیق و مناسبی از وضعیت موجود می باشند تا بتوانند بهترین و درست ترین تصمیمات را در این زمینه اتخاذ کنند.

بهارلو با تاکید بر ابهامات  اثربخشی شیوه های آموزشی مجازی و غیرحضوری که در ماه های انتهایی سال تحصیلی 99-1398 انجام شد،  تصریح کرد: جهت روشن شدن وضعیت موجود و مدیریت آن گروه تحقیق و پژوهش اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،با انجام یک مطالعه فوری، میزان دسترسی و اثربخشی شیوه های مختلف آموزشی را در ایام شیوع کرونا مورد بررسی قرار داد.

 

مسئول با اشاره به یافته های این تحقیق گفت: در آغاز آموزش های مجازی، اولیا ، دانش آموزان و معلمان دچار نگرانی ها و استرس هایی شده بودند  که با ادامه کار، وضعیت بهتر گردید  و میزان اثربخشی شیوه های مختلف آموزشی نیز بسته به مقاطع مختلف تحصیلی و نوع و موقعیت مدرسه متفاوت بوده است.

بهارلو دسترسی دانش آموزان به پیام رسان شاد در شهرستان های استان تهران را بیشتر از سایر شیوه های آموزشی دانست و افزود: به کارگیری پیام رسان شاد در سه نقش مختلف مکمل، فوق برنامه و  مبنا  متناسب با دوره های مختلف تحصیلی می تواند از اثربخشی بسیار بالایی  برخوردار باشد.

وی در پایان  اظهار امیدواری کرد :  نتیجه چنین تحقیقاتی،به تصمیم گیری مدیران  کمک خواهد کرد  تا در جهت اتخاذ برنامه هایی که کمترین اضطراب و نگرانی و بیشترین بازده آموزشی را برای دانش آموزان ، اولیا و معلمان به همراه داشته باشد، حرکت کنند.

به اشتراک بگذارید :