22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۰۹:۵۱:۱۴
کد مطلب:  1235533
فعالیت گسترده مدرسان آموزش خانواده برای بازگشایی مدارس درسال تحصیلی 1400

کوروش رومیانی رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان با اشاره به شرایط مدیریت بحران کرونا در کشور گفت :در این شرایط خانواده ها به راهبردهای مدیریتی، روانشناسانه، جامعه شناسانه نیازدارند و فعالیت های مدرسان آموزش خانواده در این راستا ضروری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ،رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان ضمن تشریح فعالیت مدرسان آموزش خانواده در فضای مجازی و تولید محتوا براساس سرفصل های مندرج در شبکه شاد، به ضرورت ارزیابی عملکرد مدرسان براسا س میزان فعالیت در فضای مجازی پرداخت .

بنا بر این گزارش رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران تصریح کرد : امید است  کارشناسان مناطق با اتخاذ یک رویه مشترک در مواجهه با بحران ها، مانند بحران شیوع ویروس کرونا از شیوه های علمی بهره برده و برای نمونه همواره از تحلیل swot   ( قدرت ها، ضعف ها، فرصت ها و تهدیدها ) در تحلیل شرایط و اقدامات بهره مند شوند .

وی با اشاره به بازگشایی مدارس در نیمه اول شهریورماه برضرورت فعالیت مراکز مشاوره خانواده پیوند و مدرسان آموزش خانواده در آماده سازی شرایط بازگشایی مدارس، آگاه سازی اولیا و  کاهش استرس های ناشی از ویروس کرونا در خانواده ها تاکید کرد.

گفتنی است در ادامه ی این نشست خانم کریمی کارشناس مسئول امور بانوان اداره کل نیز با اشاره به ارائه دیدگاه ها و برنامه های امور بانوان در سال تحصیلی جدید گفت : امیدوارم تعامل بین اداره انجمن اولیا و مربیان و امور بانوان به منظور آموزش اولیا در حوزه زنان و خانواده ارتقای کیفی بیابد و ما مشتاقیم تا در این خصوص با انجمن اولیا و مربیان همکاری مطلوبی داشته باشیم .

به اشتراک بگذارید :