18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ ۰۹:۱۷:۵۱
کد مطلب:  srOyX30i
برگزاری جشن بزرگ فرهنگیان منطقه ضیاءآباد در اردوگاه شهید رجایی
جشن بزرگ گرامیداشت مقام معلم منطقه ضیاءآباد

هفته گذشته روز چهارشنبه مورخه 95.02.15 جشن بزرگداشت مقام معلم در منطقه ضیاءآباد با حضور مسئولین محترم استانی ،شهرستانی و منطقه ای و فرهنگیان شاغل و بازنشسته ی منطقه در مکان اردوگاه شهید رجایی برگزار گردید .
برگزاری جشن بزرگ فرهنگیان منطقه ضیاءآباد در اردوگاه شهید رجایی
 
جشن بزرگ گرامیداشت مقام معلم منطقه ضیاءآباد
 
هفته گذشته روز چهارشنبه مورخه 95.02.15 جشن بزرگداشت مقام معلم در منطقه ضیاءآباد با حضور مسئولین محترم استانی ،شهرستانی و منطقه ای و فرهنگیان شاغل و بازنشسته ی منطقه در مکان اردوگاه شهید رجایی برگزار گردید .
 

 

 

 

 

برگزاری جشن معلم در اردوگاه شهید رجایی  با هدف بهره برداری  این مجموعه بعد از گذشت 20 سال از زمان شروع پروژه خبر خوشی بود که بر حلاوت جشن روز معلم می افزود .و در پایان مراسم مسئولین و فرهنگیان منطقه از این موضوع ابراز خرسندی نمودند . 

 

جشن با حضور پرشور فرهنگیان شاغل و بازنشسته منطقه در میان استقبال بی نظیر گروه استقبال دانش آموزی که گل به دست مقابل درب ورودی سالن پذیرای مهمانان گرانقدر مراسم بودند آغاز شد .

 

 مهمانان محترم با دریافت کد در بدو ورود به مراسم شانس خود را برای قرعه کشی پایان مراسم می سنجیدند و با دریافت پذیرایی تهیه شده وارد سالن جشن شدند .

 

 

 

 

 

نمایشگاهی از آثار گرانبهای دانش آموزان منطقه درکنار سالن جشن برای بازدید مهمانان مراسم مهیا شده بود که مورد توجه ی مدعوین محترم قرار گرفت .

 

 

 

جشن با خیر مقدم گویی مجری توانای مراسم سرکار خانم سیاح که از همکاران محترم استان بودند آغاز شد سپس دانش آموزان عزیز گروه حاملان قرآن آموزشگاه زینب کبری (س)  در نمایشی بی نظیر کلام الله مجید را به قاری محترم مراسم جناب آقای حسن لشگری تحویل دادند و ایشان با صوت زیبای خود بر معنویت مراسم افزود .

 

 

 

 

پس از تلاوت قرآن کریم معنای آیات قرائت شده توسط دانش آموز عزیز عضو گروه حاملان قرآن برای حضار قرائت شد .

 

پخش سرود پر افتخار ملی جمهوری اسلامی ایران بود که موجب به پاخاستن حاضرین در مراسم به احترام پرچم مقدس ایران گردید .

 

پخش صلوات خاصه هشتمین اختر تابناک آسمان امامت، غریب الغربا حضرت امام رضا (ع)  و ادای احترام به پیشگاه آن امام بزرگوار با شعر زیبایی که توسط مجری برنامه خوانده شد برنامه بعدی مراسم به شمار می رفت .

 

برنامه بعدی شعر خوانی همکار هنرمند و شاعر منطقه سرکار خانم زرجام مدیر محترم آموزشگاه فدک - بنت الهدی بود که در وصف معلم سروده بودند .

 

 

اجرای بسیار زیبای گروه سرود آموزشگاه ضیاء با نام سپاس معلم به نحو مطلوبی فضای سپاسگزاری دانش آموزان از معلمین خود را در سالن جشن حکم فرما ساخت .

 

 

حضور فرهنگیان بازنشسته و پیشکسوت منطقه خانواده محترم شهداء ،خانواده محترم فرهنگیان متوفی در مراسم جشن معلم بر صلابت مراسم می افزود .

 

گروه سرود آموزشگاه ضیاء که با اجرای خوب خود مراسم را مزین ساخت در کنار معاونین آموزشی و پرورشی توانا و دلسوزشان

 

اجرای زنده و سرحال دانش آموزان رزمی کار فارسجین که نمادی از سلامت و روحیه ورزشی دانش آموزان منطقه بود با اهدای جوایز به دست مسئولین محترم پایان یافت

 

 

 

 

اجرای موسیقی زنده سنتی توسط دانش آموز هنرمند ماهورمحمدی تقدیری بود از زحمات معلمین زحمتکش و دلسوز منطقه که با حساسیتی خاص پیگیر آینده ی دانش آموزان خود هستند و آرامششان در عاقبت به خیری آنان است .

 

 

 

حاج محمدرضا رحمانی سرپرست محترم اداره آموزش و پرورش منطقه با حضور در پشت تریبون مراسم به خیرمقدم گویی خدمت مهمانان محترم حاضر در مراسم پرداخته و مقام رفیع معلم را بس والا و بلند مرتبه خواند که هیچ کس را یارای آن نیست که  تقدیری به نحو شایسته و هم سنگ آن به جا آورد . 

رحمانی صحبت هایش را با این جمله که نگاه مسئولین عالی رتبه به معلم در کشور کاملا مطلوب است آغاز کرد و با اشاره به دیدگاه مقام معظم رهبری که هرگونه هزینه در آموزش و پرورش هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است همه ی مسئولین محترم را به این اتفاق نظر دعوت کرد .

سرپرست محترم منطقه ضیاءآباد با اشاره به دوره کمتر از 3 سال وزارت جناب دکتر فانی وزیر محترم دولت خدمتگزار و محبوب تدبیر و امید یادآور شد که حقوق فرهنگیان در این مدت حدود 67 درصد افزایش داشته است که با توجه به تحریمها و اوضاع نامساعد اقتصادی کشور افزایش چشم گیری است که ما فرهنگیان امیدواریم بهتر هم بشود . 

در ادامه عنوان نمود که مدیرکل فرهیخته استان به درستی در مراسم معلمین نمونه استان اشاره داشتند که معیشت تنها بخشی از دغدغه ی معلمان است و معلمان امیدوارند که در همه ی عرصه ها جایگاه واقعی خود را در جامعه پیدا کنند .و در مدت مشابه با حضور مدیرکل توانمند و فرهیخته در استان قزوین و تیم مقتدر ایشان تحول شگرفی در استان قزوین اتفاق افتاده است بطوری که استان قزوین در اکثر عرصه ها صاحب رتبه های تک رقمی کشور گردیده است و در برخی عرصه ها حائز سه رتبه ی برتر کشوری است که البته در این موفقیت ها تمام مناطق و نواحی استان سهیم هستند علی الخصوص شما معلمان که زحمت اصلی در خط مقدم تعلیم و تربیت بر دوش شما عزیزان است . 

رحمانی در پایان سخنانش ضمن آرزوی سلامتی و توفیق برای کلیه همکاران فرهنگی شاغل و بازنشسته ی منطقه گفت آرزو دارم با کمک و تلاش شما همکاران دلسوز و زحمتکش منطقه با تمام توان تلاش کنیم در همه ی عرصه ها جزء رتبه های برتر استان باشیم . 

 

در این بخش از مراسم برنامه ی ویژه ی مراسم جشن روز معلم با اجرای دانش آموز روشن دل جناب آقای محسن لشگری از مدعوین محترم مراسم که همراه پدر بزرگوارش دعوت مان را لبیک گفتند رو نمایی شد که مورد استقبال مهمانان محترم مراسم قرار گرفت

 

 

محسن لشگری دانش آموز روشن دل  با اجرای موسیقی زنده و دکلمه بسیار زیبا و تاثیرگذار خود در ثنای مقام معلم و قرائت آیاتی از قرآن مجید که حافظ قرآن کریم نیز می باشد بسیاری از حاضرین در مراسم از جمله جناب آقای رحمانی سرپرست محترم منطقه را متاثر ساخت ودر پایان مورد تفقد و قدردانی مسئولین محترم حاضر در مراسم قرار گرفت .

 

 

مقابل درب ورودی مراسم همکارانی از اداره بهزیستی آماده ی اهدای کارت های قبول سرپرستی کودکان بی سرپرست میان فرهنگیان منطقه بودند که این موضوع توسط مجری برنامه نیز در بخشی از مراسم اعلام گردید .

 

 

آقای حیدر سعیدی خبرنگار محترم صداوسیما در منطقه ضیاءآباد نیز با پوشش خبری این مراسم و تهیه گزارش از مدعوین محترم انعکاس اخبار این مراسم در شبکه استانی قزوین را برعهده داشت .

 

 

 

درلحظاتی از مراسم جشن گزیده ای از فعالیت های اداره آموزش و پرورش منطقه در سال تحصیلی 95-94 در قالب پاورپوینت تهیه شده بود در معرض دید همکاران قرار گرفت .

 

 

مجری محترم مراسم از سرکار خانم مریم لشگری مربی محترم بهداشت منطقه که زحمت تهیه پاورپوینت را متقبل شده بودند تقدیر و تشکر نمود .

 

از جمله سخنرانان مراسم جشن روز معلم در منطقه ضیاءآباد که مهمانان عزیز حاضر در جلسه را از بیانات ارزشمند خود بهره مند ساختند می توان به حاج بهمن طاهرخانی نماینده برگزیده و اصلح شهرستان تاکستان ،خیراله رحمانی معاونت محترم نیروی انسانی و پژوهش اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین ،حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا جعفری امام جمعه محترم شهر ضیاءآباد و آیت اله دکتر مجید تلخابی نماینده برگزیده و اصلح مجلس خبرگان را می توان اشاره کرد .

 

از جمله مهمانان گرانقدر و بلند مرتبه حاضر در مراسم که دعوت اداره آموزش و پرورش منطقه را لبیک گفتند می توان به بزرگوارانی اشاره کرد از جمله بخشدار محترم منطقه ،شهر محترم منطقه ،اعضای محترم شورای شهر منطقه ، روسای ادارت آموزش و پرورش تاکستان و خرمدشت ،معاونت محترم نهضت سواد آموزی ،روسا و کارشناسان محترم  ادارت ارزیابی عملکرد ،امور بانوان ،خدمات اداره کل ،مشاور محترم مدیرکل ،رئیس گروه تولید محتوای اداره ،رئیس اداره بنیاد شهید و ایثارگران تاکستان ، مهمانان گرامی از حوزه بسیج دانش آموزی و فرهنگیان شهرستان و استان ،رئیس محترم دانشگاه آزاد واحد ضیاءآباد ،مدیر محترم کانون پرورش فکری منطقه ،جمعی از خیرین محترم منطقه ،روسای محترم ادارات شهرستان و منطقه و دیگر عزیزانی که قبول زحمت کرده و قدم بر دیدگان میزبانان مراسم نهادند .

 

در این بخش از مراسم جشن اهدای جوایز و هدایا را داشتیم که به دست مسئولین محترم استانی شهرستانی و منطقه ای تقدیم حضور عزیزان گردید .خاطر نشان می گردد علاوه بر هدایای پیش بینی شده تعداد 15 کارت هدیه توسط آیت اله دکتر مجید تلخابی و همچنین تعداد 15 کارت هدیه توسط حاج بهمن طاهرخانی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی شهرستان به قید قرعه به حاضرین در مراسم اهداء گردید . 

 

و پایان بخش مراسم جشن روز معلم منطقه ضیاءآباد رونمایی از کتاب نفیس " شوق وصال "  گردآوری تصاویر ،زندگینامه و وصایای 68  شهید شهر ضیاءآباد و شهرک حیدریه که به همت پرسنل محترم کانون فرهنگی تربیتی ابافاضل توسط مسئولین محترم حاضر در مراسم بود .

و پذیرایی و صرف ناهار مهمانان گرامی پایان بخش مراسم جشن معلم منطقه ضیاءآباد بود که با مساعدت مسئولین محترم شهر اعم از امام جمعه محترم ،بخشدار محترم ،شهردار و شورای محترم شهر تدارک دیده شده بود . 

 

 

به اشتراک بگذارید :