13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ ۲۱:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1233433
گزارش سفر مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی به شهرستان بناب/
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی: برای جلوگیری از شیوع کرونا، در هر وضعیتی در استان برنامه ای مدون داریم

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی به همراه معاون سواد آموزی استان در جریان سفر خود به شهرستان بناب از خانه معلم شهید سپهبد قاسم سلیمانی آموزش و پرورش شهرستان بناب بازدید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از بناب، ظهر امروز جعفر پاشایی در حاشیه بازدید از خانه معلم شهید سپهبد قاسم سلیمانی آموزش و پرورش شهرستان بناب با اشاره به اینکه در آستانه بازگشایی مدارس قرار داریم و در فصل تابستان پروژه مهر یکی از برنامه های جدی مجموعه آموزش و پرورش در سراسر کشور می باشد اظهار داشت: مجموعه آموزش و پرورش استان پیگیر مسائل مربوط به بازگشایی مدارس هستند و موضوعاتی مانند سازماندهی، تعمیر و تجهیز مدارس، اطلاع رسانی اقدامات مجموعه آموزش و پرورش و نهایتا میزان آمادگی مدارس در بازگشایی، به خصوص امسال که به جهت شیوع بیماری کرونا در شرایط ویژه قرار داریم بر اساس بخشنامه ای که از سوی وزارت آموزش و پرورش جهت بازگشایی مدارس وجود دارد، مورد توجه ویژه قرار دارند.

پاشایی ادامه داد: مجموعه آموزش و پرورش استان تمام ظرفیت خود را به کار گرفته است تا در زمان بازگشایی مدارس که ۱۵شهریور ماه اعلام شده است مدرسه ای بسته نداشته باشیم، یعنی به دلیل کمبود امکانات و فضای آموزشی، مدرسه ای جهت بازگشایی در ۱۵شهریور 99 مشکلی نداشته باشد.

مهرماه ۹۹مدرسه و کلاسی بدون معلم نخواهیم داشت

مدیرکل دستگاه تعلیم و تربیت استان در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله نیروی انسانی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه در سال های اخیر بیشترین بازنشستگی در سطح کشور را داریم مشکل کمبود نیروی انسانی برای دستگاه تعلیم و تربیت وجود دارد و ما در استان تمامی ظرفیت های موجود اعم از دانشگاه فرهنگیان، استخدامی ماده ۲۸، استخدامی های آزاد و همچنین استفاده از بازنشستگان و در کنار آن تخصیص اضافه تدریس به همکاران را با کار گرفته ایم تا در اول مهرماه ۹۹مدرسه و کلاسی بدون معلم نداشته باشیم.

وی با اشاره به موضوع برنامه محوری و توجه ویژه دستگاه تعلیم و تربیت استان آذربایجان شرقی به این مهم اضافه کرد: با توجه به آغاز سال تحصیلی در مهر ماه ۹۹اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌شرقی، برش شهرستانی برنامه سالانه را تنظیم کرده و آن را به چاپ رسانده است.

به جهت شیوع کرونا،برای هر وضعیتی در استان برنامه ای مدون داریم

پاشایی با بیان اینکه ممکن است بیماری کرونا ادامه داشته باشد و ما تمهیدات لازم برای این شرایط را نیز در نظر گرفته ایم گفت: وضعیت استان آذربایجان شرقی در هر وضعیتی باشد اعم از قرمز، زرد و سفید، آموزش و پرورش استان برای تک تک این وضعیت ها برنامه‌ای مشخص و مدون تعیین کرده است.

چشم انداز ۴ساله آموزش و پرورش استان مشخص است

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی با اشاره به برنامه چشم انداز ۴ساله آموزش و پرورش استان افزود: رویکرد آموزش و پرورش استان برای سال ۱۴۰۴مشخص است و دستگاهی به بزرگی آموزش و پرورش و با این مخاطب، قطعاً بدون برنامه پیش نخواهد رفت.

وی گفت: برای بازگشایی سال تحصیلی جدید با وجود تمامی تنگناها و مشکلات، به فضل الهی هیچ نگرانی وجود ندارد و همه ی جهت گیری ها و برنامه ها با مشارکت روسای مناطق و نواحی، شورای معاونین استان تدوین شده اند.

شهرستان بناب در امر مشارکتهای مردمی یکی از شهرستان های پیشتاز در سطح استان

جعفر پاشایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افتتاح ساختمان خانه معلم شهرستان بناب گفت: عزم جدی داریم تا ساختمان خانه معلم شهرستان بناب که به نام زیبای شهید سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری شده است در هفته دولت شاهد افتتاح این ساختمان باشیم.

وی جهت گیری آموزش پرورش بناب در مسائل آموزشی و مشارکت های مردمی و خیرین را مناسب ارزیابی کرد و گفت: شهرستان بناب در امر مشارکتهای مردمی یکی از شهرستان های پیشتاز در سطح استان می باشد.

پاشایی در پایان گفت: امیدوارم به فضل الهی سال تحصیلی موفقیت آمیزی را در پیش رو داشته باشیم./روشنی

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :