14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ ۰۸:۰۷:۱۲
کد مطلب:  SGMloACn
برگزاری همایش برنامه ملی تعالی مدیریت مدارس در استان گیلان

همایش برنامه ملی تعالی مدیریت مدرسه با حضور مدیر کل دفتر آموزش دوره متوسطه و معاون آموزش متوسطه استان گیلان در محل دهکده ساحلی بندر انزلی برگزار شد.

محبی مدیر کل دفتر آموزش متوسطه دوره اول  در این همایش به توضیح در مورد راه های درست اجرای تعالی مدیریت در مدارس پرداخت و گفت: اجرای تعالی مدیریت در مدارس به این معنا نیست که فعالیتی به فعالیت های بسیار متنوع مدارس اضافه کنیم بلکه هدف از اجرای تعالی مدیریت در مدارس بالابردن سطح استاندارد کیفیت فعالیت ها می باشد .

وی در ادامه با اشاره به کاربرد انواع مدیریت که  در دنیا استفاده می شود، مدیریت اقدام پژوهی یا مدیریت گروهی را مورد  بررسی و تحلیل  قرار داد و عنوان کرد: دیگر امروز مدیریت خطی و انفرادی کاربرد خود را از دست داده و مدیریت برمبنای گفتگو و همفکری که موجب ایجاد راه ها و تفکرات جدید شود مورد استفاده قرار می گیرد.

محبی گفت  :مدیران برای اداره مدارس باید از همه ظرفیت های موجود استفاده کنند و  برنامه تعالی مدیریت به کسانی که صاحب نظر هم هستند و می توانند در اداره مدرسه کمک کنند این فرصت را داده است.

 جابر اخلاقی معاون آموزش متوسطه استان گیلان هم در این همایش گفت: با استفاده از خود ارزیابی می توان با تحلیل و بررسی صحیح  ، نواقص موجود در  مدیریت مدارس را کاهش داد.

وی افزود : برنامه تعالی مدیریت در استان گیلان در 240 مدرسه اجرایی شده که شامل مدارس ابتدایی ، آموزش متوسطه اول و هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش بوده است .

در پایان از مدیران فعال شهرستا نها و مناطق در اجرای برنامه تعالی مدیریت تقدیر به عمل آمد .

به اشتراک بگذارید :