2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ ۱۲:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1233119
رئیس سازمان دانش‌آموزی شهرستانهای تهران:
دهمین دوره انتخابات مجلس دانش‌آموزی به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود

رئیس سازمان دانش‌آموزی شهرستانهای تهران گفت: انتخابات دهمین دوره مجلس دانش آموزی شهرستان های استان تهران با تمهید مقدمات به صورت الکترونیکی درسامانه ایترنتی ویژه، چهارشنبه ۱۵ مرداد ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و به نقل از پانا، ابوالحسن قلی‌زاده با بیان این مطلب افزود: روسای شورای دانش‌آموزی مدارس در مقاطع متوسطه اول و دوم در دی و بهمن ماه به صورت حضوری در سطح مناطق حضور پیدا کردند و انتخابات در مرحله منطقه‌ای را برگزار کردند و منتخبین خود را به استان معرفی نمودند .

وی ادامه داد: انتخابات در مرحله استانی را برای 5 اسفند ماه سال 98 برنامه ریزی کرده بودیم که بدلیل شیوع بیماری کرونا لغو شد و اکنون انتخابات به شکل غیرحضوری و به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

قلی‌زاده با اشاره به این که مشخصات دانش آموزان منتخب مناطق در سامانه ثبت شده تصریح کرد: به هر دانش‌آموز نام کاربری و رمز عبور اختصاص داده شده که از طریق پیامک به اطلاع آنها خواهد رسید. دانش آموزانی که داوطلب عضویت در شورای دانش‌آموزی استان و مجلس دانش آموزی هستند اعلام داوطلبی می‌کنند و در سامانه اطلاعات مورد نیاز را ثبت می‌نمایند و سپس تبلیغات خود را در قالب فیلم، عکس و متن و بارگذاری می‌کنند که از تاریخ یازدهم تا سیزدهم مرداد دانش‌آموزان می‌توانند این تبلیغات را ببینند و در روز ۱۵ مرداد با ورود به سامانه، کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند.

رئیس سازمان دانش‌آموزی شهرستانهای تهران با بیان این که هر دانش آموز به ۹ نفر از داوطلبین می‌تواند رای دهد، ادامه داد: در پایان چهار دانش‌آموز دختر و چهار دانش‌آموز پسر که بالاترین رای را کسب کرده باشند به عنوان نماینده دانش‌آموزان استان، به دبیرخانه مجلس دانش‌آموزی معرفی خواهند شد و ۹ دانش‌آموز دختر و ۹ دانش‌آموز پسر به عنوان عضو شورای دانش‌آموزی استان برگزیده خواهند شد که اعضای شورای دانش‌آموزی استان مشاور دانش‌آموزی مدیرکل نیز خواهند بود.

به اشتراک بگذارید :