15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ ۰۷:۳۴:۳۴
کد مطلب:  eNRKFFGm
مسئول کانون بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش در قزوین:
۶۲ درصد بازنشستگان کشور فرهنگی هستند/۷۵۰ هزار بازنشسته فرهنگی در سطح کشور داریم

مشاور وزیر و مسئول کانون بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش گفت: براساس آمارهای به‌دست آمده ۶۲ درصد بازنشستگان کشور جزو فرهنگیان هستند که این امر نشان‌دهنده اهمیت جایگاه علم و دانش در سطح جامعه است.

احمد صافی امشب در مراسم تجلیل از بازنشستگان فرهنگی متولد 1329 استان قزوین که در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار داشت: براساس آمارهای به‌دست آمده 62 درصد بازنشستگان کشور جزو فرهنگیان هستند که این امر نشان‌دهنده اهمیت جایگاه علم و دانش در سطح جامعه است.

وی بیان کرد: معلمان در جامعه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند چرا که چگونه زیستن و چگونه اندیشیدن را به افراد یاد داده و نسل جوان جامعه را تربیت می‌کنند که به همین سبب باید جایگاهی با عزت و منزلت داشته باشند.

مسئول کانون بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در حال حاضر در مجموع بیش از 750 هزار بازنشسته فرهنگی در سطح کشور وجود داشته که 140 هزار نفر از آنها در تهران هستند.

صافی با اشاره به اینکه ظرفیت بازنشستگان در ارتقاء کیفیت سند تحول بنیادین باید به کارگیری شود، خاطرنشان کرد: بازنشستگان سرشار از تجربه و ایده هستند که باید در سطح جامعه حضوری پررنگ داشته و از ظرفیت آنها در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: توسعه اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی جامعه را باید در مدرسه و کلاس‌درس جستجو کرد و به همین سبب معلمان از جمله اقشار اثرگذار در جامعه به شمار می‌روند.

مسئول کانون بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش گفت: معلمان رسالت بزرگ تربیت نسل جوان جامعه را برعهده دارند و با تربیت جوانان توانمند در آینده‌ درخشان کشور نقش ویژه‌ای ایفا می‌کنند.

به اشتراک بگذارید :