18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ ۰۷:۳۱:۰۸
کد مطلب:  5fwkzHnv
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین تاکید کرد
آثار ۱۶ هزار فرهنگی استان قزوین برای موزه فرهنگ و آموزش گردآوری شده است

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین با اشاره به موزه فرهنگ و آموزش استان گفت: امیدوارم شاهد گردآوری آثار تمام ۱۶ هزار فرهنگی و ۸ هزار بازنشسته استان در این موزه باشیم.

سالار قاسمی امشب در مراسم تجلیل از بازنشستگان فرهنگی متولد 1329 استان قزوین که در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار داشت: آموزش و پرورش استان قزوین پذیرای انتقاد بازنشستگان از فعالیت‌ها و اقدامات است چراکه این امر سبب ارتقاء عملکرد خواهد شد.

وی بیان کرد: رشد و توسعه و تعالی جامعه در دستان باکفایت معلمان است و معلمان بازنشسته الگوی قشر فرهنگی هستند چراکه محور فضایل اخلاقی و علمی بوده و نیازمند توجه ویژه از سوی مسئولان و مدیران مربوط هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: اساس زیستن انسان در جامعه بر سه محور تجربه، تقلید و اندیشه پایدار بوده که سخت‌ترین آن اندیشه و پرهزینه‌ترین تجربه است.

قاسمی خاطرنشان کرد: کشورهای توسعه‌یافته همواره از تجربیات پیشکسوتان در راستای کاهش هزینه‌ها استفاده می‌کنند که این امر در کشور ما نیز باید نهادینه و به فرهنگ تبدیل شود.

وی با اشاره به موزه فرهنگ و آموزش استان قزوین ادامه داد: موزه فرهنگ و آموزش آثار 100 ساله آموزش و پرورش استان قزوین بوده که امیدوارم شاهد گردآوری آثار تمام 16 هزار فرهنگی و  8 هزار بازنشسته استان در این موزه باشیم و همه فرهنگیان در این موزه اثری داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: افتتاح درمانگاه فرهنگیان اقدامی مطلوب در زمینه تکریم جایگاه معلمان بوده که با مشارکت دستگاه‌های اجرایی مربوط این درمانگاه به زودی توسعه و تجهیز می‌شود.

به اشتراک بگذارید :